Czy można zbudować saunę w swoim lokum? Czy takie miejsce trzeba już rozplanować na etapie budowy domu?

Wiele osób lubi przesiadywać w saunie, jednak żeby w niej posiedzieć musimy z reguły jechać do spa albo pójść na basen, gdzie tego typu urządzenia czasem się znajdują. Jest to czasochłonne oraz kosztowne z tego powodu nie można używać sauny tak dużo jakbyśmy mieli na to ochotę. Może warto zatem pomyśleć o saunie we własnym domu?Idealnie jest zaplanować saunę już w momencie gdy budujemy dom. W takim wypadku można znaleźć troszkę większą ilość miejsca też aby wypocząć - Aby po takim zabiegu chwilkę się zrelaksować. Natomiast nawet jeżeli takich planów nie uwzględniliśmy to jeszcze nic straconego, ponieważ do postawienia takiej sauny wystarczy 1,5 metra kwadratowego powierzchni. Jedynie tyle ażeby móc cieszyć się swoją sauną w domu. Można także wygospodarować wolny pokój w domu, który nie jest do niczego używany. Jednak nawet w dużej łazience spokojnie tego typu pomieszczenie da się przygotować.

perspektywa - mieszkanie
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Producent saun z reguły zwraca uwagę klientom na właściwe zainstalowanie swoich urządzeń. Istotną rzeczą jest tutaj wentylacja. Kiedy jest nieodpowiednia może doprowadzić aż do rozgrzania części elementów, a czasami w konsekwencji pożar. Należy pamiętać o tym, że powietrze powinno bez problemu krążyć wokoło kabiny sauny jak i móc swobodnie rozchodzić się po reszcie pomieszczenia. W tym celu trzeba zostawić odstęp kilku centymetrów między kabiną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokoło takiej łaźni nie może być większa niż trzydzieści pięć stopni Celsjusza.

Więcej artykułów

Czy klimatyzacja jest tania? Poznaj wady oraz zalety klimatyzatorów stałych jak też przenośnych

budynek
Napisał: Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Chłodzenie domku podczas letnich skwarów jest często nie łatwe. Stąd niektórzy inwestują w klimatyzator.


Przeczytaj, jakie wady a także atuty mają klimatyzatory do budynku jednorodzinnego i czy warto zakupić te najtańsze.
Ważną informacją jest również to, iż w normalnych saunach wystarczy nam tylko przyłącze elektryczne natomiast kiedy chcemy wykonać łaźnię parową w takim wypadku potrzebujemy trochę większą ilość rzeczy. Potrzebne jest przyłącze wody, które podłącza się do generatora pary.

Te opublikowane tutaj wpisy z serwisu (www.prownes.pl/projektowanie-aranzacja-restauracji-baru/) zaspokoją Twoją ciekawość, jeżeli przedstawiona w tym artykule kwestia żywo Cię zainteresowała.

Kolejną rzeczą jest odpływ do kanalizacji, którym skraplająca się para będzie mogła z łatwością wypływać pod postacią wody. Oprócz tego jeszcze zasilanie elektryczne aby móc uruchomić generator pary. A do tego równie ważne zainstalowanie wentylacji. Wiedzmy, że całe wyposażenie spa nie jest nam potrzebne w domu żeby zakosztować relaksu. Koszt takiej sauny to około 7-8 tysięcy złotych, a montaż można przeprowadzić zaledwie w jeden dzień. Dlatego dobrze jest pomyśleć o miejscu, w którym będziemy mogli czuć się jak na wczasach jak również oderwać choć na chwilę od spraw domowych - wyposażenie spa nie jest drogie.
19-08-08 07:22:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.