Rolety , a więc dekoracja okien w pokoju malucha

Idealnym sposobem funkcjonalną dekorację w pokoju dziecięcym są rolety na okna. Stawiając na idealny wzór możemy stworzyć baśniowy nastrój, a równocześnie zwiększyć komfort przyciemniając okno. W tak barwnie wykończonym pokoju dziecko będzie lepiej wypoczywało.
W dodatku, zaciemniając wnętrze stworzymy bardziej odpowiednie warunki do zasypiania. Oto kilka porad jaką roletę wybrać w przypadku pokoiku dziecka.

Więcej artykułów

Pokój dzienny – jakiego rodzaju meble bez wątpienia powinny się w nim znaleźć?

salon
Napisał: www.twojagaleria.eu
Na podstawie danych z: www.twojagaleria.eu
Jedną z najważniejszych kwestii w czasie urządzania wnętrz naszego mieszkania jest z pewnością dobór pasujących mebli. To one wpływają na charakter i styl całego wnętrza. Szczególnie odnosi się to do salonu.


rolety
Napisał: Nina Matthews
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Musimy pamiętać, by roleta, którą chcemy zastosować w pokoiku dziecka nie jedynie atrakcyjnie wyglądała, ale także była bezpieczna. To jednak nie problem. Na rynku bowiem dostępne są sprawdź rolety dziecięce które perfekcyjnie sprawdzą się nawet w pokoikach najbardziej wybrednych dzieci. Nowoczesne technologie pozwalają zaprojektować na przykład roletę z wybranym przez dziecko obrazem. Rolety mogą być kolorowe i uszyte z pięknych tkanin. Bogata oferta wzorów jest niemal nieograniczona, przez co łatwo znajdziemy roletę w ulubionych motywach naszej pociechy i bez trudu dopasujemy dekorację okna do stylu wnętrza.

Sklepy zapewniają rolety dziecięce - sprawdź sam, które można szybko wyczyścić na oknie lub zdjąć wyprać. Rolety z z plastiku możemy czyścić za pomocą wody i bezpiecznych dla dzieci łagodnych detergentów. Jeżeli natomiast wybieramy roletę z tkaniny, to musi być ona wykonana z materiału, który można prać w 60 stopniach Celsjusza, gdyż tyko w wysokiej temperaturze usuniemy bakterie oraz alergeny. Zaletą jest także niepalność tkaniny.
Ze względu na bezpieczeństwo zaleca się też, żeby opisywane dekoracje projektować tylko do parapetu. Należy też zwrócić uwagę czy w zasięgu dziecka nie wiszą sznurki, które malec mógłby pociągnąć, albo co gorsza się w nie zaplątać. Dobrym rozwiązaniem może okazać się roleta typu sprężynowego, czyli taka, która ma niewielki uchwyt jedynie w dolnej krawędzi.
19-04-18 07:33:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.