Czym łazienki w miejscach publicznych różnią się od domowych, jakie jest ich podstawowe wyposażenie.

Łazienki w publicznych czy handlowych obiektach znacznie różnią się od tych w mieszkaniach. W praktyce są one sprowadzone do roli ubikacji, gdyż najczęściej nie ma w nich pryszniców i wanien. Będzie za to więcej pisuarów i kabin, niekiedy nawet po kilkanaście. Wynika to z faktu, że w obiektach tego typu najczęściej przebywa sporo ludzi i jeżeli byłyby tylko dwie kabiny to mogłoby się w pewnej chwili zrobić trochę ciasno i zaczęły by się robić kolejki. Kabiny są z reguły oddzielone od siebie niewielkimi ściankami, które mają zapewnić odpowiednią dyskrecję i intymność, ale nie zajmującymi dużo miejsca.

Takie publiczne łazienki składają się przeważnie z dwóch oddzielnych pomieszczeń, w jednym umieszczone są właśnie pisuary i kabiny, natomiast drugie jest przeznaczone na mycie jedynie na określony okres czasu, a potem zamykają ją automatycznie. Baterie są albo ręczne, w nich należy wcisnąć guzik, albo automatyczne, w takiej sytuacji włączaniem steruje specjalny czujnik.


Więcej artykułów

Wentylatory - metoda na szybko ochłodę w domu

wentylator
Napisał: Klimatop
Na podstawie danych z: www.klimatop.pl
Wentylatory są urządzeniami które widuje się ma każdym kroku. Od urządzeń mających zapewniać krążenie powietrza w pomieszczeniu, po te, które chłodzą części urządzeń elektronicznych. Ich podstawową zaletą jest prostota działania, która pociąga za sobą kilka innych zalet – duża skuteczność, niezawodność i nieduży pobór energii elektrycznej.


IMPECO Sp. z o. o.
Napisał: Bitterroot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kolejnym elementem wyposażenia łazienek publicznych są plastikowe dozowniki mydła. Powinny się one charakteryzować dwoma ważnymi rzeczami, to znaczy prostą obsługą i wytrzymałością. Zapewne niejeden z nas miał kiedyś okazję natrafić na urządzenie, przy którym zastanawiał się, w jaki sposób otrzymać mydło. A jeśli próbował to robić w nieodpowiedni sposób, to bywało, że taki sprzęt nie wytrzymywał poszukiwań. Przeważnie dozowniki występują pod postacią niewielkiego pojemnika z mydłem, powieszonego na ścianie nad umywalką. W dolnej jego części umieszczona jest niewielka dźwignia, naciśnięcie której powoduje, że mydło wydostaje się z pojemnika. Na zakończenie trzeba też pamiętać o tym, że użytkownicy łazienek w jakiś sposób muszą wysuszyć swoje dłonie. Tu sposobów jest kilka.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.