Masz duży balkon czy ogród i nie wiesz, jak go zaaranżować? Oto kilka fajnych porad na zimę!

Posiadanie dużego balkonu to bez wątpliwości marzenie praktycznie każdego z nas - zazwyczaj wyobrażamy sobie że jeśli już będziemy taki balkon mieli, wówczas przepięknie go urządzimy. Często jednak nasze wyobrażenia nie przystają do rzeczywistości, a takie wielkie balkony zostają niezagospodarowane.


Podobnie sprawa się ma z ogródkami - oczywiście fajnie jest mieć duży ogród (więcej w temacie) jednakże niejednokrotnie okazuje się, że bez pomocy architekta zieleni nie jesteśmy w stanie niczego w nim zrobić.

widok z balkonu
Na podstawie danych z: flickr.com

Jakie mamy pomysły na upiększenie ogrodu czy balkonu? Przede wszystkim latem powinniśmy sadzić tam mnóstwo kwiatów, które dodadzą uroku nawet najbardziej zaniedbanym miejscom. Jeśli nie czujesz w sobie żyłki ogrodnictwa, wtedy przez kupnem kwiatów dokładnie zapoznaj się z ich specyfikacją - są takie rodzaje kwiatów, które nie wymagają zbyt dużo uwagi - one oczywiście sprawdzą się dobrze w takich wypadkach.

Z kolei fantastycznym pomysłem na zimę mogą być na przykład oranżerie - link. Można je zrobić również na niewielkich przestrzeniach i obecnie wiele mieszkańców bloków decyduje się na tego rodzaju rozwiązanie. Zabudowanie nawet większego balkonu (www.bolix.pl/pl/systemy/4/system-balkon) nie jest wielkim kosztem, a dzięki temu będziesz mógł radować się widokiem pięknych kwiatów właściwie przez cały rok. Oranżerie to na pewno doskonały pomysł dla wszystkich tych, którym zimą brakuje zieleni.

ogród
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie danych z: https://www.flickr.com

Innym fajnym sposobem na zapewnienie sobie wystarczającej dawki zieleni przez cały czas są ogrody zimowe drewniane. Takie konstrukcje potrzebują już więcej przestrzeni, dlatego niestety nie da się ich zbudować na balkonie, ale będą znakomitym rozwiązaniem na wykorzystanie miejsca w dużym ogrodzie.


Co istotne, ogrody zimowe drewniane są współcześnie tworzone w taki sposób, że są praktycznie w pełni ekologiczne. Będziesz zatem nie tylko miał dostęp do fantastycznej zieleni przez cały czas, ale również będzie towarzyszyć Ci świadomość, że dbasz o przyrodę - czy można sobie wymarzyć coś więcej?

Zarówno oranżeria jak i tego typu ogród to oczywiście pomysł dla każdego wielbiciela zieleni - ciekawa strona. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie takiego rozwiązania w swoim mieszkaniu, wtedy będziesz mógł cieszyć się kwiatami nie tylko latem, ale również przez cały czas - i to nie tylko roślinami klasycznie polskimi, ale także tymi bardziej egzotycznymi!
18-07-23 07:14:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.