Parę zdań na temat lamp. Które kupić i w jaki sposób jak je wybierać?

Dla wielu z nas słowo „lampa” kojarzy się prawdopodobnie z dość nieciekawym urządzeniem wytwarzającym światło. Bardzo często stojącym koło fotela wśród innych starych mebli w pokoju naszej babci czy rodziców. Przez takie skojarzenia z wczesnej młodości czy też jeszcze z okresu dzieciństwa, wiele osób unikało lamp urządzając swoje dom.

lampa wisząca
Napisał: Dimitry B.
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kojarzyły się one bowiem z rzeczą niemodną, z czymś z minionej epoki, czego należy unikać w celu posiadania nowocześnie urządzone wnętrze domu - APD Piotr Dębski.Ewentualniewybierało się te najbardziej funkcjonalne lampy, wychodząc z założenia, że są one potrzebne, ale nie są atrakcyjne. Pozytywna wiadomość est jednak taka, że w obecnych czasach lampy pełnią już nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest oświetlanie pokoju i danej przestrzeni. W dzisiejszych czasach, dzięki najnowszym rozwiązaniom projektantów, lampy mogą być idealnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. Dzisiaj ich wybór jest ogromny.

Więcej artykułów

Efektowne lampy podłogowe dostępne w sklepie online

Lampy stołowe – subtelna dekoracja wnętrz
Napisał: Kouichi Okamoto
Na podstawie danych z: http://www.quadre.pl
Światło w naszym istnieniu odgrywa bardzo ważną rolę, toteż dbając o prawidłowe oświetlenie pomieszczeń, w jakich na co dzień mieszkamy powinniśmy umożliwić sobie i całej własnej rodzinie właściwe samopoczucie i zdrowie. Na początek musimy określić charakter i całościowy wystrój wszelkich pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Trzeba o tym pomyśleć na początku projektowania i na tej podwalinie łączyć dalej podłogi, umeblowanie, oświetlenie. Unikniemy dzięki temu kompozycyjnego bezładu i urządzenia każdego pomieszczenia w różnym klimacie.


Jakie rzeczy warto wziąć po uwagę wybierając lampy dla siebie? Przede wszystkim – charakter pokoju, w którym lampa będzie używana. Pczywiste jest, że lampy sufitowe dla dzieci będą posiadały odmienne motywy, niż lampy przeznaczone do zawieszenia w salonie. Odpowiedni wybór pozwoli uzyskać efekt na jakim nam zależy. Nie ma znaczenia czy zależy nam aby zapewnić pomieszczeniu wesoły charakter (gdy urządzamy pokój dla syna), czy raczej elegancki (gdy urządzamy salon|w przypadku biura) - http://www.lampydodomu.pl/1262-lampy-wiszace-do-jadalni-i-kuchni.

lampa dekoracyjna
Napisał: Wilfredo Rodríguez
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Po drugie – ważna jest wielkość lampy. Jest ona uzależniona od dwóch czynników – zarówno od wielkości pomieszczenia, jak również jego charakteru. Na przykład, lampy wiszące kuchenne, które montuje się zwykle nad stołem w kuchni, powinnywisieć niżej niż lampy używane w salonie. Na koniec, czy lampaposiada przydatne dla nas funkcje. Przykładowo, możemy wybrać bardzo standardową lampę. Jeśli jednak zakupisz nowocześniejszy model, lampa podłogowa ze ściemniaczem pozwoli nam nie tylko stworzyć intymny nastrój, jak również zmniejszyć koszty użycia energii elektrycznej - lampa podłogowa ze ściemniaczem.
lampa podłogowa ze ściemniaczem (http://www.lampydodomu.pl/)
18-08-22 14:11:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.