Biokominki - rozwiązanie problemu sadzy i szkodliwego dymu

biokominek
Napisał: MULTI
Na podstawie danych z: MULTI
Nieustająco coraz bardziej udzielające się zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem nowatorskich i alternatywnych rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się popularnością w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny image i zmieniają klimat w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym. Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym efektem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim - tutaj !.

Więcej artykułów

Biokominek- Architekt nastroju

biokominki
Napisał: Blomus
Niemal każdy człowiek marzy o żywiole, nad którym będzie mógł panować – na przykład ogniu zamkniętym i posłusznie palącym się w kominku.


Ponadto najbardziej odkrywczym jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia ewentualność przestawiania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest wypuszczona na zewnątrz przez komin, co świadczy o ekonomizacji biokominików. Do zalet przyjaznych środowisku kominków należy również zaliczyć znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych zapachów, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków. Biokominki jawią się nie tylko jako nowoczesne i ekologiczne, ale i pragmatyczne. Różnorodność biokominików na rynku pozwala na dobranie naprawdę kultowego składnika wyposażenia apartamentu.
ciepło bijące od kominka
Napisał: Rupert Kim
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ze względu na spalany substancje, wyróżnia się biokominki żelowe ( wykorzystuje się gotowe żele w formie wkładu lub płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego zbiornika). Jeśli zaś chodzi o postać użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na którejkolwiek ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie punkcie) oraz wbudowane w meble (np. stolik kuchenny ze szkła z widokiem na realny ogień. W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji http://unico-kominki.com/unico-do-cieplych-zabudow/. http://www.unico-kominki.com/ingredient/wklady-wodne

Biokominek zazwyczaj skonstruowany jest ze stali, szkła, elementów betonowych czy z kamieniami.
urok kominka w domu
Napisał: netzroot
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pokrywa biokominka malowana jest lakierami i farbami, które oczywiście muszę cechować się wytrzymałością na wysoką temperaturę. Ujmujące są również najbardziej innowacyjne biokominki z pilotem, który umożliwia kierowanie wlewaną porcją paliwa, zapalaniem i wyłączaniem. Przy wyborze biokominka należy skłaniać się nie tylko jego zdatnością i efektywnością, ale zaleca się wziąć pod uwagę również formę i jakość jego wykonania oraz jak wprowadzasię biopaliwo, jak i również jego wkład . Dobrze jest również przeanalizować , jaki rodzaj biokominka będzie najlepiej się prezentował i pasował do wyposażenia naszego domu.
Na podstawie danych z: www.SmakProstoty.pl
Napisał: A.T.
18-06-22 05:36:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.