Biokominki - rozwiązanie problemu sadzy i szkodliwego dymu

biokominek
Napisał: MULTI
Na podstawie danych z: MULTI
Nieustająco coraz bardziej udzielające się zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem nowatorskich i alternatywnych rozwiązań technologicznych przyjaznych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się popularnością w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny image i zmieniają klimat w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym. Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym efektem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim - tutaj !.

Więcej artykułów

Materac to ważny element łóżka, więc w tym przypadku nie potrzeba oszczędzać, lepiej zapewnić sobie optymalny komfort

sypialnia
Napisał: Scott Jordan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wygoda w domu jest niesamowicie istotnym pojęciem. Aranżując wnętrze mieszkalne potrzeba patrzeć nie tylko na piękno wyposażenia, ale także to, czy będzie ono komfortowe i funkcjonalne. Jednym z najważniejszych pokoi w mieszkaniu jest sypialnia. Zawsze potrzeba poświęcić jej troszkę więcej zaangażowania by być w pełni zadowolonym. Kluczowym meblem w każdej sypialni okazuje się być łóżko.


Ponadto najbardziej odkrywczym jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia ewentualność przestawiania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest wypuszczona na zewnątrz przez komin, co świadczy o ekonomizacji biokominików. Do zalet przyjaznych środowisku kominków należy również zaliczyć znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych zapachów, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków. Biokominki jawią się nie tylko jako nowoczesne i ekologiczne, ale i pragmatyczne. Różnorodność biokominików na rynku pozwala na dobranie naprawdę kultowego składnika wyposażenia apartamentu.
ciepło bijące od kominka
Napisał: Rupert Kim
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ze względu na spalany substancje, wyróżnia się biokominki żelowe ( wykorzystuje się gotowe żele w formie wkładu lub płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego zbiornika). Jeśli zaś chodzi o postać użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na którejkolwiek ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie punkcie) oraz wbudowane w meble (np. stolik kuchenny ze szkła z widokiem na realny ogień. W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji http://unico-kominki.com/unico-do-cieplych-zabudow/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.