Systemy oświetloniowe dostosowane do XXI wieku

Współczesne domy, które wymyślane są w większości przez architektów, którzy kochają każdego typu nowości technologiczne, przepełnione są rozwiązaniami, o jakich jeszcze kilkanaście lat temu żadnemu z nas się nie śniło. Monitoring budynku przez internet, opcja sprawdzenia w telefonie obrazu z którejkolwiek kamery, zaawansowane zabezpieczenia, sterowanie wszystkimi systemami w budynku za pomocą pilota – to już nic nadzwyczajnego. Taką ewolucję jak systemy zabezpieczające przeszło również oświetlenie.


sterowanie światłem poprzez inteligentne systemy
Napisał: pedrik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
To, jak dbamy o światło w naszych mieszkaniach ma wpływ na to, jaki panuje w nich klimat: jasne światło nie jest miłe, o wiele lepiej jest zainstalować lampę która daje oświetlenie (zobacz przeczytaj więcej tutaj) cieplejsze. Jednak każdy z nas ma inne potrzeby: część ludzi preferuje tylko takie światło. Jednak z pewnością każdy doceni wygodę związaną z nowoczesnymi rozwiązaniami, którymi cechuje się sterowanie oświetleniem. Cóż to jest? Najłatwiej opisać to na przykładzie. Gdy jedziemy na wakacje, pragniemy, by mało osób wiedziało, iż mieszkanie jest puste. By niedoszli złodzieje nie mieli podstaw sądzić, iż dom jest pusty, można tak ustawić oświetlenie, aby zapalało się ono w porach, w których zazwyczaj przebywamy w mieszkaniu. Sterowanie oświetleniem daje także inne udogodnienia, na przykład z jednego miejsca możemy ustawiać natężenie światła w całym mieszkaniu, zapalać je oraz wyłączać. To wielka wygoda. Oprócz tego można włączyć oświetlenie po drodze, kiedy dopiero jedziemy w stronę domu, aby nie powracać do ciemnego mieszkania - strona główna dotycząca sterowania oświetleniem.


oświetlenie (zobacz wypatrz promocje) to jedynie fragment systemów, którymi można obecnie sterować w takim zakresie. Systemy inteligentne to znacznie szersza propozycja, jaka co roku się poszerza. Jest tak za sprawą niesamowitego progresu technicznego, jaki możemy zaobserwować we współczesnych czasach. Równie, o ile nie mocniej zaangażowane co oświetlenie są wszelkiego rodzaju nowoczesne systemy wiążące się z bezpieczeństwem - .


Takiego rodzaju systemy inteligentne pozwalają na, wykonywane za pośrednictwem pilota, zamykanie rolet zapobiegających włamaniom, zamykanie drzwi, aktywowanie alarmu itp., wszystko dzięki jednemu pilotowi.
18-06-22 03:23:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.