Płyty OSB, MFP i pozostałe Sprawdź w jaki sposób prezentują się

Astronomiczny wybór płyt budowlanych i wykończeniowych powoduje, iż trudno jest się nie pogubić oraz podjąć słuszne postanowienia. Poznaj płyty MFP, płyty ze dykt i inne przydatne przy dopieszczaniu pomieszczeń.
Świat płyt budowlanych nie kończy się na karton gipsie.


Jeszcze zanim wytwórnię opuściła pierwsza płyta gipsowa, produkowano płyty drewnopochodne. Niewiele później pokazały się płyty włóknowo-cementowe. Rozpoznaj ich podstawowe cechy.
remont mieszkania
Na podstawie danych z: pixabay.com
Płyty cementowo-włóknowe - zrealizowane są z cementu oraz wzmocnione od środka dwoma warstewkami siatki z włókna szklanego czy rozproszonymi włóknami (na przykład celulozowymi). Poniektóre są na dodatek powleczone obustronnie welonem ze szklanego włókna. Podobne materiały i taka konstrukcja zapewniają im wyjątkową wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, wilgoć oraz długotrwałe zamoczenie. Stawiają opór płomieniowi przez przynajmniej godzinę. Poniektóre płyty cementowo-włóknowe są wzbogacone drobniusieńkim granulatem ceramicznym minimalizującym troszeczkę ich ciężar. Większa część posiada brzegi proste. W sprzedaży są jednak i takie, które mają krawędzie fazowane w analogiczny sposób jak płyty gipsowe. Ich złącza wypełnia się wówczas gipsową masą szpachlową i zbroi siatkową taśmą .


Płyty OSB. Wytwarza się je z wiórów. Płyty OSB posiadają trociny rozlokowane warstwami i ukierunkowane. W obydwu zewnętrznych warstwach są one skierowane równolegle do dłuższego brzegu płyt, zaś w środkowej – prostopadle. Tenże układ zapewnia im wielką wytrzymałość na krzywienie. W sprzedaży są obecnie głównie płyty OSB-3. Dużo rzadsze są płyty OSB-4, jakie mają zwiększoną odporność na wilgoć. Mają krańce proste albo profilowane tak, ażeby dało się je łączyć na wpust oraz wypust. Ten drugi wariant połączenia gwarantuje większą szczelność. Płyty OSB są łatwopalne.
Płyty MFP. To również płyty wiórowe, z tym że ich wióry są zdekoncentrowane. Zobacz: oferta płyt MFP (oferta płyt MFP).

Nie ociągaj się - jeśli chcesz przeczytać uzupełniające informacje na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście (https://www.chesterfield-meble.com.pl/oferta.html) na nasz link doprawdy nic nie będzie Cię kosztowało.

Są to płyty o szlifowanej, gładkiej nawierzchni. Łatwo się je tnie oraz drąży w nich dziury. Ich długość to od 250 do powyżej 500 centymetrów, zaś szerokość od 125 cm do 250 centymetrów. Mają grubość: 10, 12, 15, 18, 22 ewentualnie 25 mm. Podobnie jak płyty OSB nie są trwałe na działanie ognia.
18-11-19 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.