Płyty OSB, MFP i pozostałe Sprawdź w jaki sposób prezentują się

Astronomiczny wybór płyt budowlanych i wykończeniowych powoduje, iż trudno jest się nie pogubić oraz podjąć słuszne postanowienia. Poznaj płyty MFP, płyty ze dykt i inne przydatne przy dopieszczaniu pomieszczeń.
Świat płyt budowlanych nie kończy się na karton gipsie.

Jeszcze zanim wytwórnię opuściła pierwsza płyta gipsowa, produkowano płyty drewnopochodne. Niewiele później pokazały się płyty włóknowo-cementowe. Rozpoznaj ich podstawowe cechy.
remont mieszkania
Na podstawie danych z: pixabay.com
Płyty cementowo-włóknowe - zrealizowane są z cementu oraz wzmocnione od środka dwoma warstewkami siatki z włókna szklanego czy rozproszonymi włóknami (na przykład celulozowymi). Poniektóre są na dodatek powleczone obustronnie welonem ze szklanego włókna. Podobne materiały i taka konstrukcja zapewniają im wyjątkową wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, wilgoć oraz długotrwałe zamoczenie. Stawiają opór płomieniowi przez przynajmniej godzinę. Poniektóre płyty cementowo-włóknowe są wzbogacone drobniusieńkim granulatem ceramicznym minimalizującym troszeczkę ich ciężar. Większa część posiada brzegi proste. W sprzedaży są jednak i takie, które mają krawędzie fazowane w analogiczny sposób jak płyty gipsowe. Ich złącza wypełnia się wówczas gipsową masą szpachlową i zbroi siatkową taśmą .


Więcej artykułów

Usługi szklarskie we Wrocławiu - co wchodzi w kompetencje szklarzy?

przed weselem
Napisał: Nick Storchay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Słysząc często o zawodzie "szklarz" sądzimy, iż jest to przede wszystkim ktoś taki, kto przygotowuje szyby do naszych domów, mieszkań, sklepów, czy biur i tak dalej. Jednakże jak to się okazuje praca szklarza jest o wiele bardziej urozmaicona oraz posiada niewiarygodnie sporo usług nam do zaoferowania, nie napomykając już o samych ich produktach, które szklarz ma możliwość wykonać.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.