Sypialnia –szczególne miejsce w Twoim domu

sypialnia
Napisał: www.butkaj.com
Cicha, wygodna i przytulna - to idealna sypialnia. Nie zawsze jest duża i przestronna, ważne jednak aby stwarzała dogodne warunki do regeneracji sił. Jak ją urządzić? Zdrowy wypoczynek wspomoże naturalna podłoga drewniana.
Drewno to uniwersalny materiał podłogowy, który doskonale sprawdzi się zarówno w sypialniach małych jak i dużych, mieszkaniach alergików i miłośników zdrowego wypoczynku.

Optymalnym rozwiązaniem jest deska barlinecka. Ta zbudowana w całości z naturalnego drewna podłoga reguluje mikroklimat pomieszczenia, nie elektryzuje się, a przez to nie przyciąga kurzu. Korzystna cena deski barlineckiej i usługi jej montażu, czyni ją konkurencyjną w stosunku do innych naturalnych pokryć podłogowych. A bogata oferta deski barlineckiej zapewnia propozycje do każdego typu sypialni.

Oaza spokoju
Duża przestrzeń sypialni rodzi nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oddzielny pokój pozwala na indywidualny dobór podłogi, która w przypadku pomieszczenia rzadziej użytkowanego może być zbudowana z gatunków umiarkowanie twardych, a przez to tańszych. Należą do nich m.in.: brzoza, klon, dąb czerwony, cherry lub olcha. Wszystkie wymienione gatunki znajdują się w ofercie deski barlineckiej. Na szczególną uwagę zasługuje brzoza, która posiada dodatkowe właściwości zdrowotne. To rodzime drewno ujemnie jonizuje powietrze, działa na ludzi uspokajająco i wzmacniająco, a także neutralizuje niekorzystne działanie cieków wodnych.
Odprężający klimat sypialni wyczarują odpowiednio dobrane barwy. W nasłonecznionym pokoju możemy pozwolić sobie na ciemną podłogę. Gdy jest on mały lub o północnej ekspozycji lepiej zdecydować się na posadzkę jasną. Ogólną zasadą jest iż, świetliste, stonowane barwy powiększą pomieszczenie, a ciemniejsze i ciepłe pomniejszą je, ale też uczynią bardziej przytulnym. Dominujący kolor wystroju sypialni powinien być jednak stonowany i sprzyjający relaksowi. Najbezpieczniej jest szukać inspiracji w paletach pastelowych brązów, beży czy kobiecych róży. Dla ożywienia przestrzeni kolor bazowy warto skontrastować z inną żywą barwą, która pojawi się na wybranym fragmencie ściany i w dodatkach, np. na: narzucie, lampie, zasłonach czy poduszkach.

Sypialnia wielofunkcyjna
Sypialnia nie zawsze jest przestronna. Czasami jest to także pokój pracy czy miejsce przyjmowania gości. Mała - nie znaczy jednak bez pomysłu. Jeśli mamy wysokie mieszkanie funkcjonalnym rozwiązaniem jest wybudowanie antresoli. Różnica poziomów zdynamizuje i doda nowej przestrzeni. Wnękę "pod sypialnią" możemy wykorzystać na kącik do pracy lub przeznaczyć na przestronną szafę.
Pożądaną w małym mieszkaniu przestrzeń uzyskamy także rezygnując z wydzielenia osobnego pomieszczenia. Miejsce naszej sypialni możemy wówczas zaznaczyć barwą, odgrodzić ruchomym parawanem albo ażurową lub (łącze) przeszkloną ścianką.
Przy niewielkiej przestrzeni mieszkania warto zainwestować w solidną, jednolitą podłogę. Do gatunków o wysokich parametrach twardości zaliczana jest większość drzew egzotycznych. W ofercie deski barlineckiej są to m.in.: jatobe, merbau i badi. Jaśniejsze gatunki rodzime pozwolą dodatkowo na optyczne powiększenie metrażu mieszkania, szczególnie jeśli jest ono słabo nasłonecznione. Na uwagę zasługują tutaj: dąb, buk, jesion, grab i akacja. Specjalna oferta deski barlineckiej z serii Professional pozwala również na wykorzystanie podłóg bardzo jasnych wykonanych z klonu lub brzozy. Dzięki pokryciu lakierem o podwyższonej odporności na ścieranie i zarysowania są one odporne na trudy codziennego użytkowania.

Naturalne materiały, relaksujące wzory i barwy oraz świeże powietrze tworzą optymalne warunki dla odpoczynku. Zdrowa, drewniana podłoga jest ich nieodzowną częścią. Oferta deski barlineckiej zawiera ponad 20 gatunków drewna rodzimego, a także rodem z Afryki, Azji i obu Ameryk. Z uwagi na jej warstwową budowę, fabryczne wykończenie powierzchni i niski koszt szybkiego montażu, podłoga wyróżnia się konkurencyjną ceną. Jakość produktów marki Barlinek potwierdzają liczne certyfikaty: CE, FSC i Real Wood, a bezpieczeństwo dla zdrowia atest PZH. Gwarancja na deskę barlinecką wynosi nawet 30 lat.

Przedstawiana tutaj tematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeśli tak, to wejdź do serwisu kuchnie na wymiar wrocław, który publikuje zbliżone zagadnienia.

Na podstawie danych z: Barlinek S.A.
18-12-05 14:15:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.