Jak sprawdza się szkło w aranżacji wnętrz? Do jakich pomieszczeń możemy je wykorzystywać?

Istnieje faktycznie sporo zastosowań szkła w domu. Można je używać do drzwi, kabin prysznicowych, do balustrad czy schodów. To zastosowanie jest ponadczasowe, jako przy okazji niebanalne dopełnienie pomieszczeń. Szkło może posiadać różnego rodzaju oblicza - może być przezroczyste lub pokryte emalią w pasującym do wnętrza odcieniu. Może być matowe lub połyskliwe, nie ma problemu, aby było ozdobione ornamentem - wszystko, co może podpowiedzieć nam wyobraźnia.


Dla osób chcących czegoś więcej jest również szkło lodowe, jakie jest złożone z trzech warstewek szkła laminowanego, z których wewnętrzna jest spękana, co daje właśnie efekt tafli lodu. Pasuje to świetnie w różnych miejscach, przykładowo ozdobne blaty, schody szklane albo okładziny ścian. Czasem się zdarza, że bardziej wymagający ludzie sami wymyślają wzór, który powinien być wypiaskowany albo wyrzeźbiony w szkle, wykorzystują więc w tym celu gotowe szklane aplikacje lub też kryształki Swarovskiego. Jak widzimy, możliwości jest sporo, faktycznie więc jeżeli posiadamy na to środki to naszym ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia.

kabina prysznicowa
Napisał: Aquaform
Na podstawie danych z: Aquaform
Tym bardziej jeżeli dołożymy do tego wymarzoną kolorystykę, to wyjdzie na to, że ten surowiec można wykorzystać we wszystkich wnętrzach. To klasyczne tworzywo możemy z powodzeniem wykorzystać w tradycyjnych, jak również nowoczesnych mieszkaniach. Jest w stanie ono nadać pomieszczeniu lekkości jak i charakteru, można w związku z tym zastosować szkło w małym wnętrzu, aby wizualnie je powiększy oraz doskonale oświetli. Szkło stosowane przy produkcji drzwi, a także innego rodzaju zabudów szklanych, to pojedyncza, hartowana tafla. Proces hartowania wzmacnia szkło i powoduje, iż jest ono aż cztery razy trwalsze od normalnego, niehartowanego materiału. Szkło można również poddać procesowi laminowania, co oznacza klejenie dwóch albo trzech tafli.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.