Parę informacji o posadzkach wykonanych z kamienia naturalnego i sposobach ich pielęgnacji.

Kamienne posadzki to świetna inwestycja na przyszłość. Wyższy koszt kupna i montażu tego rodzaju płyt na pewno zrekompensuje nam ich trwałość i piękny wygląd. Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek wytwór ludzki mógł rywalizować z pięknem pochodzącym wprost z natury.

posadzka z kamienia
Napisał: MS więcej niż OKNA
Na podstawie danych z: MS więcej niż OKNA
Posadzki kamienne to bardzo pojemne określenie. Do dyspozycji mamy kilka powszechnie używanych w tym celu rodzajów kamienia, a te z kolei dzielą się jeszcze na odmiany. Do najbardziej znanych gatunków zalicza się marmur, granit, bazalt, piaskowiec, onyks lub wapień - oferta z http://kamyczek.eu/szlifowanie/marmur/. Ze względu na odmienne własności każdy z wyżej wymienionych typów znajduje zastosowanie do czegoś innego. Kojarzony z bogactwem marmur ma niezwykle piękną strukturę i jest dość miękkim i łatwo obrabialnym surowcem, w związku z czym służy przede wszystkim jako element wyposażenia wnętrz.


Więcej artykułów

Panele podłogowe imitujące płytki

Salon, panele podłogowe imitujące płytki ceramiczne SoftSilent
Napisał: Classen
Na podstawie danych z: Classen
Dobór wykończenia ścian i podłóg to podstawa aranżacji wnętrz. Gama posadzek dostępnych na rynku jest ogromna i wciąż powiększa się o nowości wprawiające w istny zawrót głowy, np. panele podłogowe imitujące płytki czy płytki podłogowe imitujące panele. Do jakich zadań zostały stworzone i po co komu imitacje, skoro można ułożyć podłogę zarówno z płytek ceramicznych, jak i paneli podłogowych?


Granit z kolei jest o wiele bardziej trwały i odporny na ścieranie niż pozostałe rodzaje kamienia. Dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się na balkony, parapety i blaty użytkowe. Praktyczną alternatywą dla podłóg kamiennych jest wylewka z lastriko. Mianem tym określa się charakterystyczną mieszankę wody, cementu i grysu, mającą szerokie zastosowanie w budowlance.


Pielęgnacja posadzek kamiennych jest dość łatwa. Do utrzymania płytek w czystości wystarczy regularnie przejechać je szmatką namoczoną w wodzie z łagodnym detergentem. Istnieją również specjalne preparaty do zakonserwowania powierzchni kamienia. Niestety z biegiem czasu kamień, tak jak każdy inny surowiec, może stać się matowy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.