Parę informacji o posadzkach wykonanych z kamienia naturalnego i sposobach ich pielęgnacji.

Kamienne posadzki to świetna inwestycja na przyszłość. Wyższy koszt kupna i montażu tego rodzaju płyt na pewno zrekompensuje nam ich trwałość i piękny wygląd. Trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek wytwór ludzki mógł rywalizować z pięknem pochodzącym wprost z natury.

posadzka z kamienia
Napisał: MS więcej niż OKNA
Na podstawie danych z: MS więcej niż OKNA
Posadzki kamienne to bardzo pojemne określenie. Do dyspozycji mamy kilka powszechnie używanych w tym celu rodzajów kamienia, a te z kolei dzielą się jeszcze na odmiany. Do najbardziej znanych gatunków zalicza się marmur, granit, bazalt, piaskowiec, onyks lub wapień - oferta z http://kamyczek.eu/szlifowanie/marmur/oferta z . Ze względu na odmienne własności każdy z wyżej wymienionych typów znajduje zastosowanie do czegoś innego. Kojarzony z bogactwem marmur ma niezwykle piękną strukturę i jest dość miękkim i łatwo obrabialnym surowcem, w związku z czym służy przede wszystkim jako element wyposażenia wnętrz.


Więcej artykułów

Posadzka kamienna czy drewniana?

parkiet
Napisał: garyhall.snaps
Podłoga składa się z warstwy wierzchniej, czyli posadzki oraz z podkładu. Ta pierwsza powinna być w naszym mieszkaniu twarda oraz odporna na ścieranie i zarysowania. Dodatkowo warto wybrać taką, która jest łatwa do utrzymania w czystości. Wybierając odpowiednią posadzkę, warto zwrócić uwagę na to by nie wgniatała się w miejscach, gdzie zostaną postawione ciężkie meble.


Granit z kolei jest o wiele bardziej trwały i odporny na ścieranie niż pozostałe rodzaje kamienia. Dzięki swoim właściwościom idealnie nadaje się na balkony, parapety i blaty użytkowe. Praktyczną alternatywą dla podłóg kamiennych jest wylewka z lastriko. Mianem tym określa się charakterystyczną mieszankę wody, cementu i grysu, mającą szerokie zastosowanie w budowlance.


Pielęgnacja posadzek kamiennych jest dość łatwa. Do utrzymania płytek w czystości wystarczy regularnie przejechać je szmatką namoczoną w wodzie z łagodnym detergentem. Istnieją również specjalne preparaty do zakonserwowania powierzchni kamienia. Niestety z biegiem czasu kamień, tak jak każdy inny surowiec, może stać się matowy.

podłoga z lastryko
Napisał: josef friedrich schmidt
Na podstawie danych z: pixabay
Wtedy możemy sięgnąć po specjalistyczne procedury konserwujące, które przywrócą naszym podłogom ich początkowy wygląd. Bardzo skutecznym zabiegiem jest na przykład krystalizacja marmuru. W jej trakcie zmienia się powierzchnia kamienia, który znowu staje się lśniący niczym lustro. Dzieje się tak dzięki użyciu aktywnych środków chemicznych, określanych mianem krystalizatorów. Firmy, które zawodowo zajmują się dbaniem o wytwory z kamienia naturalnego, mają w swych ofertach zabiegi dostosowane do niemal wszystkich jego rodzajów. Na nasze życzenie wykonają: impregnację i szlifowanie granitu, piaskowca czy trawertynu, polerowanie lastriko (polecana firma z Warszawy) i naprawę uszkodzeń w jakimkolwiek typie posadzek. Miastem, w którym na pewno nie będziemy mieć problemów ze znalezieniem takich usług, jest Warszawa.
18-06-22 06:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.