Drugie życie mebli

sofy
Napisał: Dekoria.pl
Wiosna to idealny czas, aby zmienić coś w swoim otoczeniu i odświeżyć aranżację mieszkania.

Aby nie mnożyć niepotrzebnie kosztów warto wykazać się odrobiną pomysłowości…

Meblowe metamorfozy
Zestaw wypoczynkowy, meble w pokoju dziecka czy w salonie to przedmioty, których nie zmienia się co sezon, m.in. ze względu na ich wysoką cenę. Jednak często wysłużone już elementy, zamiast dodawać wnętrzu uroku, najzwyczajniej w świecie wyglądają nieestetycznie. Jak więc odmienić meble nadgryzione zębem czasu?

Wypoczynek w nowej scenerii
W przypadku zestawu wypoczynkowego możemy pokusić się o wymianę obicia. Jednak nierzadko wiąże się to z dużym wydatkiem i z koniecznością przewiezienia masywnego mebla do tapicera, na co nie zawsze jest czas i możliwość zorganizowania odpowiedniego transportu. Tańszym, ale równie efektownym rozwiązaniem może być zakupienie specjalnego pokrowca. – Pokrowiec na sofę pozwala odmienić wysłużony mebel (https://www.meblemagnat.pl/meble-drewniane-sosnowe) nie do poznania – zauważa Agnieszka Rybka z sklepu oferującego pokrowce na sofy z IKEA. – Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, a dzięki szerokiemu wyborowi tkanin dostępnych na rynku możliwe jest nadanie wnętrzu zupełnie nowego, świeżego charakteru.
Przy okazji zmiany pokrowca warto zastanowić się również nad dopasowaniem poduszek, dokupując nowe poszewki z takiej samej lub zbliżonej kolorystycznie tkaniny.

Krzesło jak królewski tron
sofy
Specjalne sukienki na krzesła pomogą zmienić np. wygląd kuchni. Z jednej strony schowają przed wzrokiem gości nieestetyczne dowody upływającego czasu, z drugiej zaś – dodadzą kącikowi jadalnemu uroku i elegancji. Taką sukienkę można kupić, zlecić uszycie na wymiar lub spróbować wykonać ją samemu – w tym wypadku przydadzą się jednak zdolności krawieckie. Jeśli nie chcemy "ubierać" całego mebla, a tylko nieco je odświeżyć i sprawić, aby stało się wygodniejsze, wybierzmy miękkie siedziska.

Drugie życie mebli
A jak poradzić sobie z meblami nie pierwszej młodości? Sprawa jest bardzo prosta – wymaga jedynie odrobiny wyobraźni i szczypty koncepcji. Wystarczy dobrze zmatowić i przygotować powierzchnię, zaopatrzyć się w odpowiednią farbę w kolorze mebli, poświęcić kilka dni i gotowe! To także dobry sposób na zupełną zmianę charakteru i kolorystyki. Innym pomysłem jest wykorzystanie na drzwiczkach tkanin o ciekawej fakturze, oryginalnych tapet czy folii samoprzylepnej. Można również skorzystać z niestandardowych rozwiązań i zastosować np. fototapetę czy okleić mebel (meblemagnat.pl) gazetami lub ścinkami różnych tkanin, nadając mu wygląd patchworku.

W podobny sposób odnowić można także mniejsze przedmioty, jak: lampy, świeczniki, ramki na zdjęcia czy wazony. Wystarczy tylko oryginalny pomysł, trochę czasu i przede wszystkim duży zapas chęci oraz zapału.
Na podstawie danych z: Inplus PR
18-09-21 07:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.