Aromatyczne zapachy w domu

świece
Napisał: LAURASTAR
Na podstawie danych z: LAURASTAR
Czasy, w których wystrój w całości decydował o charakterze domu minęły bezpowrotnie. Dzisiaj równie dużą wagę przywiązuje się do zapachu, który roztacza się w pomieszczeniu. Jest to kwestia, która spędza sen (metalowa rama łóżka 140x200) z powiek zwłaszcza wielbicielom zwierząt oraz nałogowym palaczom.

Jednak wbrew wszelkim zapewnieniom producentów, znaczna część osiągalnych środków, jakie mamy możliwość nabyć w większości sklepów to aromaty czysto chemiczne, takie, które budują co najwyżej aurę sterylności w pomieszczeniu.
Jeżeli zależy nam na przyjemnej atmosferze w naszym mieszkaniu, a dodatkowo jesteśmy zwolennikami nietypowych dekoracji, powinniśmy kupić świeczki zapachowe. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla amatorów różnego rodzaju bibelotów, gdyż świece zapachowe, oprócz swojej podstawowej funkcji są jednocześnie niezwykłą ozdobą, która może uzupełnić wystrój naszego domu.
Na rynku dostępna jest szeroka gama zarówno zapachów jak i różnych, często nowatorskich kształtów świec zapachowych. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz ciekawszych świec oraz komponowaniu egzotycznych zapachów. Z tak szerokiej oferty zapachów i kształtów każdy wybierze coś dla siebie. Ludzie nastrojowi z pewnością wybiorą świeczki, które umieszcza się w naczyniu z wodą, natomiast minimaliści powinni być zainteresowani nowoczesnymi świeczkami z wbudowanymi diodami LED.
Wśród tak wielu możliwości trudno zdecydować się na którąś konkretną ale i na to jest sposób. Możemy wybrać świece zapachowe o różnych zapachach a używanie poszczególnych świec uzależniać od swojego nastroju. W ten sposób nie ryzykujemy „bólu głowy” związanego z przymusem wyboru.

Gama produktów zapachowych nie kończy się wyłącznie na świecach. Do wyboru mamy także saszetki zapachowe, świetnie nadające się do odświeżania powietrza w rożnego rodzaju szafkach. Jest to produkt szczególnie przydatny dla osób, które dysponują szeroką garderobą i po otwarciu szafy chciałyby czuć przyjemny aromat, który niekoniecznie będzie przypominał zapach proszku do prania.

Równie interesującą opcją jest zyskujący coraz większą popularność wosk zapachowy. Produkt ten jest dostępny w formie niewielkich krążków i wymaga dodatkowo użycia specjalnego kominka, jednak tą niedogodność w pełni wynagradza jego przyjemny i trwały aromat.

Oprócz produktów zapachowych na rynku dostępna jest szeroka gama akcesoriów, takich jak wspomniany kominek do wosku czy wręcz niezbędne podstawki pod świeczki. Te drugie są szczególnie ważnym dodatkiem ze względu na swoje funkcje. Z jednej strony chronią meble przed roztopionym woskiem, z drugiej - są ciekawym elementem ozdobnym.
Napisał: Marcin Górecki-Panek
20-02-15 07:11:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.