W jaki sposób wyposażyć niedużą toaletę?

Aranżacja niewielkiej toalety w funkcjonalny sposób, bez rezygnacji z wszelkich udogodnień może być dużym wyzwaniem. Jest wiele strategii, przy zastosowaniu których mała umywalnia będzie sprawiać odczucie obszernej a zarazem nie zabraknie w niej koniecznego wyposażenia.
wanna w łazience
Napisał: RAVAK
Na podstawie danych z: RAVAK
Dwa w jednym - wanna plus natrysk. Doskonała opcja, gdy nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie miejsca dla dwu umywalni w mieszkaniu, a chcemy mieć i jedno i drugie. Dzięki temu podejściu, w jednej małej łazience mamy do dyspozycji rozmaite możliwości kąpieli zostawiając przy tym dostatecznie wiele miejsca dla pozostałego wyposażenia. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje wanien prysznicowych, i na pewno do każdego rodzaju toalety odnajdziemy coś odpowiedniego. Zależnie od układu naszej łazienki trzeba dopasować właściwy brodzik Sanplast. Kliknij tutaj: polecane brodziki Sanplast. O ile nasza umywalnia ma kształt prostokąta, stosowny będzie brodzik prostokątny.

Druga kwestia to odpowiednie meble łazienkowe. Nie może być ich zbyt dużo, lecz tyle aby schować koniecznie drobiazgi. Im mniej kosmetyków oraz drobnych obiektów na widoku, tym umywalnia bardziej obszerna oraz uporządkowana. Idealnym podejściem jest np. umieszczenie przestronnych szuflad na kosmetyki, grzebienie oraz suszarkę wprost pod umywalką. Trafionym projektem będzie również "niezauważalna" szafka za zwierciadłem bądź szafeczka nad zabudową stelaża WC. Powstały w ten sposób schowek na ścierki czy papier toaletowy można sprytnie zamaskować, obudowując stelaż podtynkowy WC podobnym materiałem, z jakiego zrobione zostały fronty szafek. Fototapety a także lustra pomogą w wizualnym powiększeniu powierzchni, podobnie jak zimne barwy na ścianach i chłodne oświetlenie, które sprawią, iż łazienka będzie wydawać się czystsza a także większa.

Więcej artykułów

Urządzanie swojego mieszkania to spore wyzwanie - podpowiadamy, jak się do tego zabrać!

łazienka
Na podstawie danych z: pixabay.com
W współczesnych czasach praktycznie każdy Polak myśli o własnym mieszkaniu. Niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni mieszkać ze współlokatorami czy rodziną, ale nie ulega wątpliwości, że mieszkanie w swoim mieszkaniu to nie tylko wielka wygoda, ale także powód do prawdziwej dumy. Jeśli już uda Ci się kupić nowe mieszkanie, wówczas będziesz musiał je wykończyć - jak najskuteczniej się do tego wziąć? Na początek będziesz z pewnością musiał zabrać się za wykończenie łazienki. Warto poświęcić temu zagadnieniu trochę więcej czasu, bo jeśli coś będzie nie tak z łazienką, wówczas nie będzie wcale tak łatwo to naprawić.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.