Co powinniśmy wiedzieć na temat żarówek led, oraz czy opłaca się zmienić standardowe żarówki na tego typu światło?

Zaledwie parę lat temu oświetlenie led kosztowało bardzo dużo i nie każdy był w stanie sobie na nie pozwolić. Sytuacja jednak przybrała nieoczekiwany obrót a standardowe żarówki skutecznie znikają z rynku. Do tego stanu rzeczy przyczyniła się Unia Europejska i jej zaostrzone normy, dotyczące mocy żarówek.

Taśma led
Napisał: Martin Ilich
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Żarówki w technologii LED
Wielu z nas zmuszonych zostało do rezygnacji z popularnych w Polsce „setek”, przez, co wielu z nas zdecydowało się na nowoczesne rozwiązania. A takim niewątpliwe są żarówki led, jak i taśma led smd 3528. Czy powinniśmy jednak zmieniać typowe żarówki na współczesne ledy? Czy też to tylko moda, która równie szybko, jak się pojawił przeminie?

Jakie są główne zalety posiadania światła led?
Do najważniejszych plusów wspomnianego oświetlenia bez wątpienia musimy zaliczyć ich ekonomiczność a także trwałość. Nowoczesne ledy wymagają bardzo mało energii, dzięki temu zapewniają o wiele mniejsze opłaty za prąd, poza tym ich wymiana jest niezbędna bardzo rzadko. Musimy również dodać, że ich sprawność, tzn. ilość dostarczanej energii zamienianej w światło dziennie będzie na poziomie 80 - 95%. Tradycyjne świetlówki mają o wiele słabszy rezultat, klarujący się na poziomie między 5 – 10 %. Kolejną z zalet żarówki led będzie możliwość wybrania kierunku światła, jesteśmy w stanie zogniskować promień światła bez potrzeby użycia reflektorów.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.