Co ma wpływ na spokojny sen maluszka? Które materiały są przyjazne dla skóry dziecka?

Wszystkie akcesoria dziecięce powinny być dobrane w taki sposób, aby dobrze mogły wpływać one na zdrowie i samopoczucie maluszków. Bardzo ważną rolę dla właściwego rozwoju dziecka spełnia sen, podczas którego nasze pociechy są w stanie nabrać sił, które są konieczne do sprawnego rozwoju. Troszcząc się o nasze maluchy powinniśmy zapewnić im warunki które sprzyjają spokojnemu snu.

Narzuta
Napisał: Kids Town
Na podstawie danych z: Kids Town
Dziecięce łóżeczko powinno być komfortowe, jak i bezpieczne, a co się z tym wiąże należy zatroszczyć się o to, aby było ono doposażone w specjalistyczne barierki, które umożliwią dziecku na przyjemny sen. Aby maluszek mógł cieszyć się pełną wygodą należy również dokonać wszelkich starań, aby łóżeczko było mięciutkie i przyjemne, w czym są w stanie pomóc nam materace, poduszeczki oraz narzuty.

Dla skóry dziecka wyjątkowo przyjazna jest pościel flanelowa, dzięki której możemy uniknąć niepożądanych podrażnień. Pościel bawełniana (http://www.nowetekstylia.pl/posciel-dla-dzieci-160x200/160/200/offer/group/85/160x200) także jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak trzeba sprawdzać, czy jest ona w 100% naturalna. Bardzo ważne znaczenie mają także narzuty dla dzieci (http://www.nowetekstylia.pl/narzuty-na-kanapy-i-fotele/narzuty/0/offer/group/112/Narzuty-na-kanape-i-fotele-Ricky), które jesteśmy w stanie zakupić w różnorodnych wzorach i barwach, które mogą poruszyć wyobraźnię dzieci. Zarówno pościel flanelowa (http://www.nowetekstylia.pl/posciel-flanelowa), jak także bawełniana idealnie zatrzymują ciepło, jednak w sezonie zimowym warto również wyposażyć maluszka w śpiwór, przy pomocy którego możemy mieć pewność, że dziecko nie zmarznie podczas snu.

Pościel bawełniana cieszy się sporą popularnością i prawdopodobnie jest obecnie bardziej dostępna od flanelowej. Jeśli chodzi o narzuty dla dzieci należy kupować je odpowiednio do koloru pościeli (http://www.nowetekstylia.pl/posciel-dla-dzieci-160x200/160/200/offer/group/85/160x200), żeby otrzymać pełen komplet. Bardzo praktyczne mogą być także - https://dywanywanda.pl/25-dywany-yesemek - kocyki, które jesteśmy w stanie rozścielić zarazem w łóżeczku dziecka, ale również w wózku.


Więcej artykułów

Szafka nocna musi okazać się dobrana do pozostałych mebli

sypialnia
Napisał: Bonsoni.com
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeśli mamy odpowiednią ilość pokoi w mieszkaniu, to zazwyczaj tak je urządzamy, że sypialnia jest osobno. Jest to nasze miejsce osobiste, gdzie odpoczywamy i śpimy, więc goście bez naszego wyraźnego pozwolenia nie posiadają tam wstępu. Przez to pragniemy, by wszystko zostało tam dobrane jak najlepiej i oddziaływało na prawidłowy relaks naszego organizmu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.