Kilka ważnych zasad, których należy się trzymać w czasie projektowania niedużej łazienki.

Łazienka jest dla niejednej osoby najważniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu czy domu, jest także najtrudniejszym i najbardziej kosztownym do urządzenia. Szczególnie jeżeli ma niewielką powierzchnię, co tak naprawdę jest spotykane dość często w wielu starych blokach, a nawet dzisiaj projektowanych i budowanych lokalach. Ciekawe zaprojektowanie takiej niedużej łazienki w taki sposób, żeby była ona w pełni funkcjonalna, a równocześnie elegancja będzie dużym wyzwaniem.


elegancka łazienka
Napisał: Carl Mattone
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli ktoś będzie się czuł na siłach, to skorzystać może z pomocy jakiegoś architekta, z reguły takie osoby posiadają dużą wiedzę i ciekawe pomysły, przez co spodziewać się będzie można faktycznie praktycznego wykorzystania całej dostępnej powierzchni. Można również samodzielnie zabrać się za to, w końcu jeśli się odrobinę do tego przygotuje i będą trzymane pewne zasady, to aranżacje małych łazienek nie powinny być aż tak wielkim wyzwaniem.

Tak samo emocjonujące materiały są opublikowane w pokrewnym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać - zobacz pod linkiem skleposwietlenie.pl, który jest tu.

Rzecz jasna trzeba się przy tym liczyć z faktem, że będzie trzeba przeznaczyć na to trochę czasu, głównie na szukanie artykułów wyposażeniowych. Współcześnie propozycja firm produkujących łazienkowe wyposażenie jest tak obszerna, że przy pewnych chęciach bez żadnego problemu można niemal wszystko znaleźć. A przy małych pomieszczeniach jest to o tyle ważne, że niekiedy jest wręcz konieczne poszukiwanie nietypowych pomysłów, które właśnie w niewielkim pomieszczeniu będą się sprawdzać.

Gdy uznasz, że użyteczne byłyby podobne treści na opublikowany temat, to kliknij ten link i przeczytaj ponadto inne wiadomości.

Jako przykład mogą tu służyć umywalki, jakie w standardowej wersji są głębokie i znacznie odstają na środek.


kliknij aby zobaczyć więcej
Napisał: homestilo
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Są jednak wersje znacznie mniejsze, jakie w połączeniu z niewielką baterią mają pełną funkcjonalność, a równocześnie zupełnie nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu pomieszczenia. W czasie planowania niewielkiej łazienki bardzo ważną rolę odgrywa także kształt i kolorystyka płytek. Ciemniejsze kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze, z tego też powodu w niedużych domach dużo częściej można spotkać białe łazienki lub w innych jasnych kolorach, niż na przykład granatowe czy ciemnozielone. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar płytek, wybranie zbyt dużych również może nie najlepiej wyglądać.
20-02-27 07:20:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.