Na co zwrócić uwagę zamawiając biurko dla dziecka - jakie wytyczne są najważniejsze?

Wielkość czy profil biurka to niebanalne kwestie, muszą być właściwierozważone. Dzięki nim dobierzemy najodpowiedniejsze biurko dla naszej pociechy, a tow końcu komfort i zanik kłopotów ze zdrowiem. Jak więc kupić najlepsze biurko, jak je odpowiednio ustawić, by praca przy nim była wygodna?
Wstawienie biurka w pokoju dziecka musza być zaplanowane, najlepiej jak w pobliżu jest źródło światła słonecznego. Równocześnie, przebywająca przy nim osoba nie powinna sobie zasłaniać światła.
pokój dziecka
Napisał: Kids Town
Na podstawie danych z: www.kidstown.pl
A więc żyrandole (nowoczesne lampy sufitowe) osoby piszącej prawą ręką powinno stać lewą stroną do okna, zaś leworęcznej – prawą stroną. Najgorzej jak wstawimy biurko tyłem do okna lub tylną stroną do drzwi. Co do sztucznego oświetlenia, to w sytuacji, gdy dziecko jest praworęczne lampka oświetlająca biurko powinna być z lewej strony, z kolei w sprawie osobyleworęcznej. Wygodne krzesło biurowe to klucz do sukcesu. Najlepiej jak ma podłokietniki, jak również okazja ustawienia kąta oparcia, zmieniana wysokość siedziska w przedziale 40 – 50 centymetrów. Wskazówki z .

Więcej artykułów

Pokój nastolatka urządzony idealnie, czyli na co należy zwrócić uwagę

młodzieżowe meble
Napisał: Travis Wise
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Każde dziecko rośnie. Każdy maluszek zamieni się więc prędzej czy później w szalonego nastolatka, któremu nie będzie podobał się już pokój, którym zachwycał się w wieku ośmiu czy dziesięciu lat. Pojawia się mimo wszystko pytanie czym kierować się, urządzając pokój dla młodej damy. Oczywiście trzeba wiedzieć jedno: wnętrze nastolatka ma podobać się oczywiście jemu, a nie rodzicom. Jest to najważniejsza zasada, o której większość rodziców zwyczajnie zapomina. Planując pokój, musimy więc włączyć do tego nastolatka.


Wielkim plusem jest również to, żeby monitor był trochę przechylony do tyłu, zaś niewielka odległość wzroku dziecka które siedzi przed komputerem wynosiła od niego 40 – 50 czterdzieści-pięćdziesiąt centymetrów, optymalna to 75 centymetrów. Monitor komputera nie powinien być ustawiony na tle okna czy naprzeciwko niego, aby nie odbijało się w nim światło słoneczne lub sztuczne. To z pewnością spowoduje zmęczenie oczu, co w skutku będzie związane z problemami ze wzrokiem. Najkorzystniej, by monitor stał bokiem do okna. Wybierają biurko do pokoju powinniśmy nie zapominać o kilku istotnych kwestiach. Najistotniejsze, aby to było ergonomiczne żyrandole (tanie lampy ogrodowe), najlepiej regulowane biurko dla dziecka. W czasie gdy dziecko robi coś na komputerze stacjonarnym, odpowiednio by wysokości, na których wyregulowany jest monitor czy klawiatura, były inne (rozwiązania na stronie).

To znaczy, że najdogodniej, aby monitor stal wyżej na biurku, zas klawiatura na wysuwanym blacie. Różnica między nimi niemoże być mniejsza niż dziesięć centymetrów. Najważniejsza zasada jest taka, że ręce osoby piszące na klawiaturze powinny pisaćswobodnie na wysuwanym blacie, zaś jej przedramiona tworzyć z osią ciała kąt dziewięćdziesięciu stopni.
18-06-22 12:20:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.