Jak wygodnie i ergonomicznie urządzić kuchnię, żeby przyjemnie można ją było użytkować

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, i od jej zaprojektowania i wykonania zależeć będzie wiele lat późniejszego używania. Niedociągnięcia powstałe na początku spowodują, że albo będzie się trzeba męczyć w mało funkcjonalnym wnętrzu, albo za jakiś czas trzeba będzie wykonać dość kosztowny remont.


nowocześnie zaprojektowane wnętrze
Napisał: designmilk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Zależnie od układu samego pomieszczenia kuchnie zaprojektować można w dużej ilości konfiguracji, ale za każdym razem trzeba mieć na uwadze trzy najważniejsze sprzęty, czyli zlewozmywak, kuchenkę oraz lodówkę. Najlepiej będzie, jeśli droga między nimi ułoży się w kształt trójkąta, lecz nie w każdym przypadku będzie to możliwe i niekiedy trzeba będzie wybrać inne wyjście. Tak na przykład będzie przy kuchniach wąskich, w których będzie się sprawdzać jednorzędowa zabudowa - kliknij.

W tego typu pomieszczeniach nie można zastosować reguły trójkąta, przez co cierpi trochę ergonomia, ale również i w takim przypadku dzięki odpowiedniemu ułożeniu sprzętów i mebli da się zachować odpowiedni poziom wygody i funkcjonalności. W większych pomieszczeniach najlepiej będzie się sprawdzać ustawienie szafek w kształcie litery L. Dzięki temu da się zastosować regułę trójkąta i rozłożyć wszystko w taki sposób, aby do każdego sprzętu był prosty dostęp. Projektując kuchnię warto też uwzględnić miejsce na choćby niewielki stół i kilka krzeseł, będzie to znacznie wygodniejsze niż przenoszenie posiłków do pokoju - świeże informacje..

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.