Jak oryginalnie zaaranżować mieszkanie z antresolą

Istnieje niezwykle dużo ciekawych możliwości aranżacyjnych, za sprawą których twoje mieszkanie okaże się zdecydowanie bardziej designerskie, a jednocześnie funkcjonalne. Zalicza się do nich m.in. antresola. Może być zastosowana zarówno w małych, jak i większych mieszkaniach, jak również przestrzeniach mieszkalnych typu loft. Odpowiedni projekt antresoli może być sposobem na bardzo ciekawe zagospodarowanie przestrzeni, a nawet urządzenie przytulnej sypialni lub biblioteczki.
loft mieszkaniowy
Napisał: Eesti.pl
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Antresola to bardzo korzystne rozwiązanie zwłaszcza dla niewielkich mieszkań. Pozwala wygospodarować dodatkowo parę metrów wolnej przestrzeni, dzięki czemu mieszkanie stanie się optycznie większe i zdecydowanie bardziej użyteczne. Nie mniej istotny jest także fakt, że możemy w ogromnym stopniu wpływać na jego ogólny wygląd, w szczególności jeśli pojawi się dodatkowo oryginalna balustrada na antresoli. Więcej na

W bardzo wielu mieszkaniach antresola występuje jako część półpiętra albo jedynie jego fragment. Dzięki temu możemy umieścić na niej łóżko albo też materac. W tej sytuacji możemy przygotować dla siebie bardzo przytulną sypialnie. Antresola nie stanowi oddzielnej kondygnacji, a jest tylko oddzieloną górną częścią piętra, którą nie przysłaniamy żadnymi ściankami od pozostałej przestrzeni mieszkalnej. Zabezpieczenie może stanowić balustrada (kliknij hiperłącze) więcej pod adresem http://www.parcienaszklo.com.pl na antresoli . Jest to więc doskonała lokalizacja na sypialnię, składzik, garderobę, biblioteczkę lub nawet niewielkie domowe biuro. Możliwości może być wiele, a wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.


Więcej artykułów

Wybór odpowiedniego materaca do spania to nie lada wyzwanie

Ludzie przy łóżku
Napisał: Curtis & Renee
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
niemalże każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważny jest właściwy sen. Jeśli Ty także należysz do osób, które już zdążyły się przekonać o tym, jak wielce ważny jest odpowiedni materac do spania, wówczas z pewnością można z Tobą pogadać o tym, jakie materace wolisz.

Niemałą zaletą antresoli jest bez wątpienia fakt, że wszystko co na niej umieścimy, powinno zostać ukryte przed oczyma gości, którzy nas odwiedzają w dolnej części mieszkania. Przestronność, jaką możemy w ten sposób wytworzyć, pozwoli na wygenerowanie dodatkowej przestrzeni. Jeżeli chcielibyśmy wybrać właśnie takie rozwiązanie powinniśmy jednak wszelkie prace zlecić fachowcom, głównie ze względu na możliwe obciążenia konstrukcji (sprawdź: projekt antresoli). Nie należy podejmować się samodzielnego realizowania tego typu prac. Zobacz też .

Z całą pewnością antresola jest to więc doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w innowacyjnych, designerskich mieszkaniach, jak też we wnętrzach tradycyjnych czy stylizowanych.
19-01-29 14:56:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.