Czy powinniśmy inwestować w szafę do zabudowy? Jakie są jej plusy i minusy, co korzystnie wiedzieć?

Szafa jest jednym z najbardziej istotnych mebli w twoim domu. To w niej trzymasz wszystkie swoje ubrania, które tak starannie dobierasz. Szafa to również inne pomieszczenia, szczególnie kuchnia, gdzie jest nieodzowna. Trzeba więc dobrze zastanowić się nad wyborem tego mebla.
Standardowe szafy wolnostojące sprzedaje się przeważnie w komplecie z regałami oraz komodami, tworzą one jednolite zestawy do zabudowy wnętrz.

moja wymarzona kuchnia
Napisał: Emily May
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Wiadomo, jeśli mamy potrzebę kupienia samej szafy, nie będziemy mieli z tym wielkiego kłopotu. Producenci zapewniają wiele modeli, jakie nie wchodzą w skład kompletu. Jednakże czy szafa wolnostojąca jest lepszym rozwiązaniem od takiej do zabudowy? Czym różnią się zwykłe szafy od takich do zabudowy? Takie szafy do zabudowy, czyli inaczej wnękowe, to najzwyczajniej szafy robione na wymiar i na stałe, przykładowo szafka na wymiar do kuchni - polecamy. Tego mebla nie przesuniesz, bo jego cała konstrukcja opiera się na ścianach i suficie, a co za tym idzie jest do nich umocowana. Szafy wolnostojące, jak samo nazewnictwo wskazuje, stoją osobno i są mobilne, więc zawsze jesteśmy w stanie je przesunąć.

Więcej artykułów

Doskonale dopasowane i szczegółowo szkicowane meble na wymiar do Twojego mieszkania.

Śni Ci się fantastyczny a przy tym oryginalny dom? Bardzo często po prostu nie wiesz w jaki sposób się do tego zabrać. Nic trudnego. Wystarczy, że zaczniesz przelewać swoje pomysły na kartkę papieru. Każde pomieszczenie zobrazuj tak jak je pragniesz zaaranżować. Kiedy już to zrobisz wiedz, iż jest to połowa triumfu. Teraz należy się zastanowić, z którego źródła mają być meble a także ozdoby.


Szafy wnękowe przystosowane są do potrzeb zamawiającego. Tworzone są na wymiar, czyli perfekcyjnie dopasują się do miejsca, w jakim chcesz je umiejscowić. Nie będziesz mieć problemu z brakującymi lub wystającymi elementami. Materiały, z któżyrandole (przejdź dalej)h są zrobione, również leżą w gestii zamawiającego. Możesz wybrać rodzaj oraz kolorystykę drewna lub metalu. Decydujesz, jakie drzwiżyrandole (rekomendują nas)dą dla ciebie bardziej wygodne: przesuwane czy otwierane w normalny sposób.
Zawartość tego rodzaju szafy, czyli wszystkie półki, przegródki lub wieszaki określa klient. Dostosuj ich ilość oraz wielkość do swoich wymagań. Każda półka może mieć inny rozmiar, a wieszaki mogą być ulokowane na różnych wysokościach. To bardzo komfortowe z powodu różnorodności wymagań każdego z nas.

Na pewno jednym z najbardziej znacznych minusów szafy wnękowej pozostaje jej cena. Za szafę do zabudowy trzeba zapłacić dużo więcej niż za wolnostojącą. Dodatkowo, nie można jej już przesunąć, co wpływa na to, iż trzeba być w 100 procentach pewnym tego rozwiązania. Jak często zmieniasz aranżacje pokoju lub kuchni, to będzie ona z pewnością złym rozwiązaniem. Szafy wnękowe są bardziej masywne i mogą prezentować się nieco topornie, a to z powodu przestrzeni jaką zajmują.
19-11-29 12:09:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.