W jaki sposób zaaranżować komfortową oraz przytulną alkowę?

Istnieje kilka prostych zasad, dzięki jakim twoja alkowa będzie komfortowa i pozwoli Ci się odprężyć. Aby mieć w domu taki azyl, nie musisz wydawać dużo pieniążków. Wystarczy, iż zastosujesz się do poniższych reguł.


Łóżko w sypialni to bez wątpliwości najważniejszy sprzęt.
sypialnia


Łoże powinno być nie tylko komfortowe (w tym aspekcie dobry materac to podstawa), lecz też stać w odpowiednim miejscu. Łoże w alkowie nie może znajdować się na linii okno-drzwi, ponieważ w ten sposób narażasz się na niezbyt zdrowe przeciągi. Istotne jest też to, aby do łoża było dogodne dojście.


RETRO
Napisał: Organique


Aranżując sypialnię wybierz kolory, które Cię odprężają oraz relaksują. Jest to miejsce relaksu, więc odcienie nie powinny być zanadto krzykliwe. Przez architektów rekomendowane są delikatne zieloności, pudrowy róż i ciepłe żółcie. Ciemne kolory w alkowie, np. głęboki fioletowy, wskazane są raczej w uzupełnieniach bądź na jednej ze ścian. W zbyt wielkim natężeniu mogą bowiem przygnębić. W stworzeniu należytej atmosfery w alkowie nieodzowne są kinkiety (polecamy kinkiety do łazienki) i lampy dające nastrojowe światło. Przytulność zagwarantują także mięciutki zasłony, poduchy i miłe w dotyku kapy. Bieluśka sypialnia jest to miejsce w którym najłatwiej otrzymać harmonię oraz faktycznie się wyciszyć. Odcień jest piękny sam w sobie, ale daje także mnóstwo możliwości aranżacyjnych, świetnie łącząc się z pozostałymi odcieniami. Bieluśka sypialnia (meblościanka) wizualnie wykreuje wrażenie większej aniżeli w rzeczywistości.
Możemy zdecydować się na biel w całym pomieszczeniu czy też pokryć ściany wyraźniejszym kolorem (np. w bardzo modnych obecnie szarościach) jak też dopasować białe meble jak też akcesoria.
18-12-10 10:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.