Na co zwrócić uwagę w wystroju wnętrza, by zmienić dom na lepsze?

To, gdzie mieszkamy, ma duży wpływ na nasze życie. Nie chodzi tylko o okolicę, lecz też o to, w jaki sposób urządzone jest nasze lokum. O jakich sprawach należy pamiętać?


produkcja


Więcej artykułów

Palety kolorów

paleta
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie danych z: www.sxc.hu
Kolor to najważniejszy kreator wnętrz. Nadaje indywidualny charakter aranżacji i odkrywa temperament mieszkańców. Urządzanie od podstaw każdego pomieszczenia rozpoczyna się od ustalenia preferowanej kolorystyki. Zestawienie barw we wnętrzu może je optycznie: powiększyć, wydłużyć, poszerzyć, bądź skrócić. Kompozycja, temperatura, odcień i intensywność barw powinny korespondować z dekorem posadzek, stolarki oraz mebli.


Ład i harmonia we wnętrzach to sprawy, do jakich warto dążyć. To trudne do uzyskania, tym bardziej dla osób, które nie są w tej kwestii biegłe. Na pewno znacznie łatwiej jest wynająć fachowca, który za nas wszystko urządzi, natomiast sami też możemy wiele na tym polu zmienić. Przede wszystkim zróbmy konieczne naprawy. Mieszkanie w domu, w którym stale coś się psuje, jest nie do zniesienia. Mające już swoje lata, wysłużone meble nie wpływają dobrze na ogólny odbiór wnętrza. Gdy nie możemy sobie pozwolić na przykład na lepszą sofę, to choć zmieńmy obicie. Szczególnie gdy mamy mocne, zabytkowe mebel, które dadzą radę przetrwać jeszcze długi czas i po prostu potrzebują małej renowacji.


Wystój, powinien być pełen harmonii, dlatego spójrzmy obiektywnie na to, co w ogóle nie pasuje. W szczególności trzeba spojrzeć na kolorystykę. Jeżeli każda z rzeczy, czy mebel (meblemagnat.pl) mają inny odcień, to sami dojdziemy do wniosku, że coś tutaj nie gra. oczywiście możemy bawić się kolorystyką, jednak w przypadku osób, które nie mają wprawy rezultat może być dość mizerny. Z tego względu bezpieczniej będzie zachować tutaj umiar.


Nie ma wątpliwości, że harmonijne wnętrze to dobre samopoczucie, więcej energii i chęci do działania. Wszak to przecież w domu ładujemy nasze baterie, po przyjściu z pracy. Dobrze zatem zatroszczyć się o wystrój swojego mieszkania.
18-08-15 07:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.