Jaką wannę kupić?

Wannę można wybrać spośród stalowych, żeliwnych, z akrylu a także z syntetycznego marmuru. Wytwórcy oferują też modele o różnych rozmiarach oraz kształtach.
Be Special Decor Silver
Napisał: Tikkurila
Na podstawie danych z: Tikkurila


Wanny Cersanit mają wygodne siedziska, wyprofilowane zagłówki, umożliwiające w wygodny sposób oprzeć głowę, wyżłobienia na łokcie, pomocne w trakcie wstawania uchwyty jak też półki na kosmetyki a także antypoślizgowe dno.

Jeśli bardzo ekscytuje Cię analizowana w tym artykule sprawa, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym pokrewne tematy.

Mnóstwo wanien ekwipuje się w urządzenia do wodnego masażu a także udogodnienia dla ludzi kalekich. Wybierając się po kupno nowiutkiej wanny, najczęściej zastanawiamy się, jaką wybrać, z jakiego rodzaju tworzywa ma być wykonana. Przyjrzyjmy się więc, jakie cechy mają materiały, z których zbudowane są nasze „domowe baseny”. W marketach budowlanych możemy napotkać przeróżne rodzaje wanien.


Wanny żeliwne. Są trwałe i solidne. Nierzadko mają dekoracyjne nóżki w formie łap egzotycznych zwierząt – zatem świetnie pasują do stylowych łazienek. Negatywem żeliwnych jest ich duży ciężar, utrudniający wnoszenie do mieszkania, a także mała rozmaitość kolorów i kształtów – przeważnie są białe oraz prostokątne. Puste wanny będą chłodne w dotyku – osoby niecierpliwe, które wchodzą do niezupełnie wypełnionej wanny nie będą czuły komfortu. Wanny ze stali. Są dostępne w wielu barwach, kształtach a także wymiarach. Dzisiejsze emalie, jakimi się je pokrywa, zapewniają odporność na zarysowania oraz działanie domowych środków czyszczących. Czasami emalia jest „antyprzyczepna” – nie przyczepia się do niej wapienny osad.
Wanny stalowe nie są zanadto ciężkie a więc łatwo je dźwigać. Wadą stalowych wanien jest to, iż – nie napełnione wodą – są chłodne. Także ciepła woda szybko w nich ostyga.
19-02-07 07:42:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.