Łazienka. Jakie wybrać płytki łazienkowe? Poradnik

Jak urządzić toaletę, aby była funkcjonalna, natomiast aranżacja łazienki nawet po kilku latach nie sprawiała wrażenia anachronicznej? Zacznijmy od doboru płytek na ściany i na podłogę toalety.
Płytki do łazienki z ceramiki, czy może kamień w toalecie? A może drewniane podłogi do łazienki? Czym są rektyfikowane płytki? Łazienkowe płytki (glazura, terakota) nadadzą ton toalecie. Zastanawiając się, jak wyekwipować umywalnię, musimy pamiętać o tym, żeby więcej tu:płytki łazienkowe dobrać do rozmiarów toalety, rodzaju mebli łazienkowych a także stylu wnętrza. Jeżeli zależy nam, aby toaleta była klasyczna oraz przytulna, najlepiej, jeżeli terakota i glazura utrzymane będą w stonowanych odcieniach oraz wzorach. Takich, jakie nie znudzą się szybko. Idealne będą płytki łazienkowe w kolorach natury: ciepłe beże, kolory szarości. Jeśli nie jesteśmy całkiem przekonani do drewna w łazience (drewniane podłogi), które idealnie pasowałoby do klasycznej aranżacji łazienki, można wybrać łazienkowe płytki udające wzór usłojenia egzotycznych gatunków, jak na przykład merbau.


płytki do łazienki
Napisał: Michael Pereckas
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Jeśli podoba ci się tradycyjna biała glazura, można poszukać płytek do umywalni w niepowszedniej formie - przykładowo wąskie, prostokątne płytki >> tutaj więcej o tym - tego rodzaju glazura sprawdzi się w łazienkach o niewielkim metrażu.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.