W jaki sposób urządzić salon z jadalnią?

pokój dzienny z jadalnią to połączenie, jakie wraca do łask. W jaki sposób jednak wyekwipować jeden pokój o dwóch rolach? Oto rady a także najlepsze aranżacje salonu połączonego z jadalnią.


Salon z jadalnią możesz urządzić na wiele metod.


karnisz
Napisał: Henry Söderlund
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Nawet w niedużym pokoju można wydzielić dwa rejony. Jadalnię w pokoju dziennym możemy zaaranżować na zasadzie gładkiego przejścia czy też kontrastu. Pierwsza opcja jest bezpieczna oraz na ogół spotykana. Ta druga wymaga trochę odwagi jak też dobrego pomysłu. W obydwu przypadkach każdej części pokoju dziennego warto poświęcić tyle samo uwagi.


W aranżowaniu salonu z jadalnią newralgiczny będzie dobór zasadniczych mebli, będą to meble tapicerowane, a także stół i krzesła. Kanapa wyznaczy strefę wypoczynku, a stół z krzesełkami strefę jadalną. Zacznijmy od sofy. To ona w dużej mierze może zdefiniować powierzchnię. Jeśli pokój dzienny jest niewielki, nie możemy szaleć z jej rozmiarem. Sofa powinna być dwu, maksymalnie trzyosobowa. Możemy sobie za to przyzwolić na mały narożnik. Stawiając kanapę pod ścianą otrzymamy otwartą, jednolitą powierzchnię. Z kolei stawiając kanapę w centrum pokoju, wyraźnie wydzielimy dwie strefy. W tej drugiej opcji dobrze sprawdzi się narożna kanapa. Za tak ustawioną sofą w pokoju dziennym możemy ustawić konsolę czy też komodę.


Więcej artykułów

Fototapety do salonu mogą okazać się wspaniałym planem

Fototapety ścienne
Napisał: art.widi.pl
Na podstawie danych z: art.widi.pl
Nie przytrzymujmy się utartych schematów. Kiedy wymyślamy remont naszego mieszkania oraz chcemy, aby zjawiło się w nim coś nowego, to nie musimy się trzymać jedynie sprawdzonych ścieżek. Warto łączyć kolory, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, trzeba zdecydować się na dodatki, które będą przyciągały wzrok.


Następnie wybieramy stół stół drewniany warszawa oraz krzesełka do części jadalnej pokoju dziennego. Do niedużych pokoi lepszy jest stół okrągły czy też obły. Warto wybrać rozkładany.


Przy dużym metrażu możemy pozwolić sobie na większą dowolność. Bezpiecznym rozwiązaniem w aranżowaniu pokoju dziennego z jadalnią jest nabycie stołu i krzesełek z jednego zestawu.
19-06-04 07:45:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.