Co to jest podajnik ślimakowy i jakie istnieją odmienne wersje podajników?

Każde takie urządzenie jak fax, skaner czy kopiarka wykorzystuje tzw. system ADF, czyli sposób efektywnego podawania kartek. Umożliwia on ułożenie paru stron jednocześnie.
Jest to automatyczny podajnik papieru, jaki wyjątkowo przyspiesza tworzone przez dane urządzenie czynności. Zwłaszcza, jeśli te dotyczą jakichkolwiek wielostronicowych dokumentów. Funkcja ADF podaje następne strony bez konieczności manualnego podawania każdej strony. Należałoby wspomnieć, że są podajniki (znajdź informacje) dwustronne (typu duplex), które nie tylko podsuwają papier do np. drukarki, lecz także przenoszą go potem na specjalną tackę. Naturalnie sama zasada działania jest tak użyteczna, że jest wykorzystywana także w wielu odmiennych celach.

Zainteresowały Cię treści stworzone w naszym artykule? Odczuwasz jednak niedosyt? Więc zachęcamy do następnej witryny - naciśnij tu łóżka chesterfield i przeloguj się tam.

/J]

Maszyna
Napisał: Eric Vernier
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Wystawa
Napisał: Leo Torri
Na podstawie danych z: DuPont™


Przykładowo tak zwane podajniki ślimakowe lub inaczej mówiąc - przenośniki, posiadają obszerne zastosowanie w przemyśle transportowym i mogą być stosowane przede wszystkim do przenoszenia materiałów sypkich (przykładowo żwiru), ale też innych towarów po określonej ścieżce. Tego typu podajnik ślimakowy jest używany np. w gospodarstwie rolnym, w piecach gazowych czy zakładach recyklingowych. Takie podajniki są zazwyczaj używane w kombajnach wykorzystywanych w rolnictwie, jako narzędzia zabierające materiał spod elewatorów, ale również mogą zostać wykorzystane w procesach technologicznych przy dawkowaniu różnych surowców. Są 2 rodzaje podajników ślimakowych.
Mogłyby być one zaopatrzone w tak zwane koryto zamknięte albo otwarte. Odmiany z korytem zamkniętym są w kształcie litery U i posiadają pokrywy, z kolei te otwarte - klap nie posiadają.
18-12-25 07:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.