Co musisz wiedzieć o sklejkach?

Sklejka ma bardzo duże zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywana jest między innymi przy stawianiu działowych ścianek, systemów rusztowań, stropów bądź okładzin ścian.


PCV
Napisał: Grupa Armatura
Na podstawie danych z: Grupa Armatura


Więcej artykułów

Klimatyzcja w domu. Który zakupić klimatyzator – split czy też mobilny?

bezpieczeństwo
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Klimatyzatory jeszcze nie tak dawno uznawane były za luksus. Jednak dzisiaj klimatyzacja w mieszkaniu spotykana jest coraz to częściej.


Najbardziej popularne są klimatyzatory split czy mobilne.


Sklejka do cięcia laserem to jeden z najpopularniejszych suroWCów drewnopodobnych. Sklejka powstaje ze sklejonych ze sobą oklein (delikatnych warstewek drewna). Składanie warstewek przebiega krzyżowo-naprzemiennie (są więc ułożone do siebie w sposób prostopadły). Następne warstwy są klejone w prasach o dużym ścisku. Sklejka może mieć od 3 do wręcz 50 mm grubości. Należy tutaj zaznaczyć, że sklejka na ogół powstaje z nieparzystej liczby warstw. A to stąd, by początkowa a także ostatnia miały jednakowy kierunek włókien.


Sklejki możemy podzielić wedle kilku kryteriów. Wytrzymałość na wodę. Zależnie od wytrzymałości na wodę odróżniamy sklejkę suchotrwałą a także wodoodporną. Należy tutaj zaakcentować, iż wodoszczelność nie tyczy się całej skleiny, natomiast zastosowanego w niej klajstru. Sklejki suchotrwałe określone są do zastosowania w warunkach suchych, gdzie dominuje niska wilgoć. Drugie z kolei, skleiny półwodoodporne sprawdzają się znakomicie w warunkach wilgotnych. Trzeci rodzaj, sklejki wodoszczelne, dzięki wytrzymałości na działanie warunków pogodowych z sukcesem możemy użyć na zewnątrz domku. Skleiny możemy też podzielić na liściaste oraz iglaste.


Liściaste na ogół posiadają warstwy zewnętrzne z forniru bukowego. Kolejnym typem są sklejki, w których jako zewnętrzne warstwy spożytkowano fornir świerku. Skleina może być wytworzona także z różnych rodzajów drzewa.
17-12-04 11:26:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.