Co musisz wiedzieć o sklejkach?

Sklejka ma bardzo duże zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywana jest między innymi przy stawianiu działowych ścianek, systemów rusztowań, stropów bądź okładzin ścian.
PCV
Napisał: Grupa Armatura
Na podstawie danych z: Grupa Armatura


Sklejka do cięcia laserem to jeden z najpopularniejszych suroWCów drewnopodobnych. Sklejka powstaje ze sklejonych ze sobą oklein (delikatnych warstewek drewna). Składanie warstewek przebiega krzyżowo-naprzemiennie (są więc ułożone do siebie w sposób prostopadły). Następne warstwy są klejone w prasach o dużym ścisku. Sklejka może mieć od 3 do wręcz 50 mm grubości.

Wejdź na mój serwis! W nim oczekuje na Ciebie następna rewelacyjna dawka rzetelnych wpisów na ów temat. Nie pożałujesz!

Należy tutaj zaznaczyć, że sklejka na ogół powstaje z nieparzystej liczby warstw. A to stąd, by początkowa a także ostatnia miały jednakowy kierunek włókien.


Sklejki możemy podzielić wedle kilku kryteriów. Wytrzymałość na wodę. Zależnie od wytrzymałości na wodę odróżniamy sklejkę suchotrwałą a także wodoodporną. Należy tutaj zaakcentować, iż wodoszczelność nie tyczy się całej skleiny, natomiast zastosowanego w niej klajstru. Sklejki suchotrwałe określone są do zastosowania w warunkach suchych, gdzie dominuje niska wilgoć. Drugie z kolei, skleiny półwodoodporne sprawdzają się znakomicie w warunkach wilgotnych. Trzeci rodzaj, sklejki wodoszczelne, dzięki wytrzymałości na działanie warunków pogodowych z sukcesem możemy użyć na zewnątrz domku.

Chcesz przeczytać coś równie interesującego? Super, ta strona www producent mebli na pewno okaże się dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz na niej wiele tego typu danych.

Skleiny możemy też podzielić na liściaste oraz iglaste.
Liściaste na ogół posiadają warstwy zewnętrzne z forniru bukowego. Kolejnym typem są sklejki, w których jako zewnętrzne warstwy spożytkowano fornir świerku. Skleina może być wytworzona także z różnych rodzajów drzewa.
19-05-16 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.