Jakiego rodzaju niezwykłe typy drewna mogą być użyte do produkcji parkietu?

W języku polskim występuje wiele słów, jakie mają taką samą wymowę, ale kilka zupełnie odmiennych definicji. Jednym z tego typu homonimów jest ten, jaki mógłby określać wariant posadzki, ale także może okazać się równoznacznikiem giełdy papierów wartościowych.
parkiet
Na podstawie danych z: http://www.sxc.hu


Lampy i sofa
Napisał: Max-Fliz
Na podstawie danych z: Max-Fliz


W pierwszym wypadku jest to oczywiście drewniany materiał budowlany, który jest wykorzystywany do wykończenia podłóg np. w domach prywatnych. Taka posadzka jest złożona przeważnie z dużej ilości podobnych części, które mogą stanowić powtarzający się wzorzec. Jeśli idzie o sposób łączenia poszczególnych części, to zazwyczaj wykorzystuje się sposób na wpust, natomiast jeśli chodzi o mocowanie do podłoża, to najczęściej wykorzystuje się specjalny klej.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj oświetlenie kuchenne podszafkowe.

W Polsce spotyka się zazwyczaj parkiet w 2 grubościach: 16 i 22 mm, szerokość występuje zazwyczaj w przedziale 5-7 centymetrów, z kolei długość: 30-50 centymetrów. Można naturalnie układać - sprawdź parkiet wrocław- http://www.glazurex.com.pl/ - z dużo drobniejszych części - w tym czasie nazywamy go jako mozaika parkietowa. Jeżeli natomiast wykorzystamy klepki o długości większej niż 50 cm, wtedy mówimy już o deskach parkietowych.


sztućce
Napisał: Mike Tidd
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Na Starym Kontynencie zazwyczaj wykorzystywanymi do produkcji parkietu gatunkami drzewa są dąb, buk czy grab. Jeśli z kolei interesują nas bardziej egzotyczne gatunki, to warto spytać o doussie, sirocco czy też drzewo o nazwie jatoba.
Jeżeli mieszkamy w domu, w jakim jest już położony parkiet, ale z biegiem czasu uległ zniszczeniu, możemy spróbować go odnowić za pomocą tzw. szlifowania.
18-10-31 07:21:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.