Kto powinien korzystać z sauny. Dla kogo jest ona wskazana a także w jaki sposób z niej korzystać?

Używanie sauny to znany sposób na rozluźnienie a także regenerację naszego organizmu oraz odporności. Sauny służą też pielęgnacji naszego ciała, oczyszczają je z negatywnych toksyn a także wzmacniają.


Musimy pamiętać, że jedynie sauna fińska daje nam odprężenie jak też wspomaga hartowanie organizmu.
instalacje
Napisał: IMS GROUP
Na podstawie danych z: IMS GROUP


W dążności do zdrowego, silnego organizmu pomóc mogą nam także chłodniejsze prysznice, SPAcery bez względu od pogody. Sauna fińska, nazywana inaczej suchą - panuje w niej niska wilgotność, a temperatura osiąga tam wartości 75-100°C. W pomieszczeniu gdzie zażywamy kąpieli, stoją drewniane ławki, rozlokowane schodkowo. Pierwsza kąpiel nie powinna być dłuższa, aniżeli piętnaście minut. Do sauny wchodzimy wypoczęci i wykąpani, zaś nasza skóra powinna być gruntownie osuszona. Najlepiej jest ułożyć się wznak, na wyższej łaWCe albo siedzieć w taki sposób, by stopy nasze były na poziomie siedziska. Pod koniec kąpieli w saunie, schodzimy na niższą ławę, na której wypoczywamy przez 2 minuty.


Bytność w saunie powoduje przyrost temperatury naszego organizmu do 38,0°C. W pierwszych chwilach przebywania w rozgrzanej saunie, temperatura ciała ulega obniżce. Przed upływem 10 minut, wraca ona do normy, zaś dalej wzrasta średnio o 0,1°C co minutę. Wówczas też nasze ciało się poci, rozszerzają się żyłki i przyspiesza się oddech, co chłodzi organizm.


Przez układ oddechowy, podczas kąpieli w saunie, wydzielane jest mniej dwutlenku węgla.
Tuż po opuszczeniu sauny nasz oddech spowalnia jak też powraca do normy. Usprawnieniu ulegają inne parametry oddechowe, jak na przykład dyfuzja gazów, objętość płuc oraz transfer powietrza w oddechowych drogach.
19-02-08 07:53:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.