Myślisz, iż własny dom to odpoczynek? Nie do końca, ponieważ oczekuj wielu różnorodnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Sporo osób decyduje się na dom z ogródkiem. I słusznie, to miło mieć taki dom, być u siebie, nie musieć się kłócić z sąsiadami w bloku. Wiele osób marzy w sumie o tym, żeby postawić dom i mieć święty spokój. Problem w tym, że świętego pokoju możesz nie mieć. Wiadomo, sąsiedzi z bloku to już historia, lecz pojawią się inne dylematy. Jakie?


Trawnik
Napisał: jmenard48
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com/photos/jmenard48/2399652376/
Sporo ich jest, aż nie sposób o każdym z nich wspomnieć, bo własny dom - pozostałe informację dostępne będą tu -, to tak ściany i dach, to teren wokół domu i podjazd, to pokoje i garaż, to ogrzewanie i oświetlenie. To wszystko i każda z tych rzeczy jest na Twojej głowie. Być może wynajmiesz do wszystkiego odpowiednich ludzi, ale czy masz na to wystarczającą ilość pieniędzy? Warto jednocześnie rozplanować domowe powinności na małe etapy. W tym artykule skupimy się na czymś typowo domowym: kolory ścian i czymś bardziej ogrodowym, czyli wertykulacja trawnika.

Wertykulacją określamy proces, kiedy przy pomocy odpowiednich narzędzi niszczymy mech oraz zbity filc, a tworzy się on w trakcie intensywnego korzystania z trawnika. To bardzo ważny zabieg, bo filcu jest czasem tak dużo, iż trawa po prostu nie chce rosnąć. W czasie wertykulacji zachodzą też pozostałe ważne zabiegi, na przykład nacina się powierzchniowo darń, co powoduje, że do trawnika jest w stanie dostać się większa ilość wody. Nie trzeba chyba podkreślać, jaki ma to wpływ na pełny proces porostu trawy. Trawa się tak naprawdę lepiej korzeni, ponieważ ma dużo wolnej przestrzeni.

Salon
Napisał: Emily May
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Proces wertykulacji jest bardziej intensywny niż przykładowo proces aeracji, to znaczy, napowietrzanie - czytaj dalej. Z czego to wynika? Weltykulatory posiadają koliste ostrza stałe albo sprężynowe, co pozwala ciąć trawę aż do ziemi. To powoduje również, iż gleba się napowietrza. Po tych ogrodowych powinnościach dobrze wrócić do domu, by wprowadzić trochę życia do naszego domu. No tak, ściany same w sobie nie są zbyt interesujące, powinniśmy więc je odpowiednio pokolorować. Tylko na jaki kolor? No to jest zagwozdka, a odpowiedź jest zależna od naszych preferencji. Jeśli lubimy ciepłe kolory, wybierzmy żółty lub czerwony, jak zimne\wolimy zimne to niebieski lub granatowy.

Klasyka to czarny i biały. Z drugiej strony są właściwe prawidła, jak dobrać kolor ścian, ażeby było jak najkorzystniej, na przykład w pokoju, w którym jest mało naturalnego światła nie powinniśmy malować na przykład na niebiesko, gdyż będzie w takim pokoju ponuro. No chyba, iż to sypialnia, gdzie przebywamy sporadycznie - wybierz.
20-06-28 07:20:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.