Żarówka ogromnie zmieniła codzienne życie ludzi na całym świecie

Żarówka wynaleziona została sporo lat temu i był to wynalazek jaki bardzo zmienił codzienne życie ludzi na całym świecie. Stosowane wcześniej świeczki były drogie, powodowały pożary i dawały mało światła. Dzięki żarówce ludzie mogli zacząć pracować przez dużo większy czas, co przyczyniło się do szybszego wzrostu gospodarczego. Żarówki w wielu różnych odmianach stosowane są do dni dzisiejszego, chociaż rola klasycznych, wypełnionych gazem z drucikiem w bańce szklanej cały czas maleje.
lampa
Napisał: Nacho
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Głównym powodem tego stanu jest duża utrata energii, w klasycznej żarówce tylko nieduża jej część zostaje przetworzona na światło, a pozostała część jest tracona pod postawią ciepła. Dlatego też inżynierowie od dawna pracują nad nowymi technologiami, które pozwalają na zaoszczędzenie nieco prądu, ponieważ większość z nas używa przynajmniej kilku żarówek codziennie, i zmniejszenie zużycie prądu może dać ogromne ekonomiczne korzyści dla wszystkich ludzi.


Więcej artykułów

Do it yourself - czyli oryginalny pomysł na samodzielnie stworzoną dekorację do mieszkania.

Butelki
Napisał: Digital-Designs
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Ozdoby „Do it yourself” – DIY - to własnoręcznie wykonane rzeczy. Zauważyłaś już pewnie dużą popularność ręcznie wykonanych gadżetów? Śliczne notesy, koło zeszyty, ozdobione butelki, wazony… Samemu można zrobić dosłownie wszystko! W tym tekście pokarzę wam kilka najciekawszych pomysłów, jakie widziałam…


Żarówki znaleźć można wszędzie, wystarczy dookoła się rozglądnąć. Można je znaleźć przy sufitach w lampach i żyrandolach, mają je też lampy podłogowe, znajdujące się na korytarzach i w łazienkach - oświetlenie przednie. Obecnie w coraz większej liczbie przypadków w miejsce tradycyjnych żarówek używa się żarówki halogenowe lub [ręcznik na saunę] zdobywające coraz większą popularność żarówki LED. Część z nich zużywa blisko siedemdziesiąt procent mniej energii, jeżeli więc w mieszkaniu są dwie lampki dziecięce (dekoracyjne lampy błyskowe na tej stronie), z których każda będzie świecić parę godzin dziennie, to w skali roku oszczędność na zamianie typowych żarówek na energooszczędne mała nie będzie.
lampa
Napisał: Jay Cross
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Co prawda w nowoczesne źródła światła początkowo trzeba trochę więcej zainwestować, ale odwdzięczyć się powinny długim, bezawaryjnym działaniem i niskimi opłatami na prąd.

Oprócz domu żarówki znaleźć także można w większości pojazdów, jakimi jeździmy, każdy samochód musi być wyposażony w lampy przednie, które oświetlają drogę przed nim, oraz tylne lampy w kolorze czerwonym. No i zapomnieć nie można o przedmiotach, które ludzie przy sobie noszą, jak się okazuje w większości telefonów znajdują się lampy błyskowe, które gdy będzie taka potrzeba posłużą także jako latarka.
21-09-09 07:04:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.