W jaki sposób usprawnić sprzątanie w domu?

W obecnych czasach w handlu możemy nabyć dużo środków czyszczących. Wśród nich m.in.: preparaty do dywanów i tapicerki, preparaty do mebli i podłóg, preparaty do prania i płukania a nawet preparaty do prasowania. Dla nas jest oczywiste iż mamy pod ręką wszystkie te współczesne środki. Zatem w jaki sposób w przeszłości radziły sobie z porządkami domowymi nasze babki i prababki? One miały zawsze sposoby na wszystko!

odkurzacz
Napisał: Twentyfour Students
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Jeżeli zapragniemy wrócić do babcinych sposobów, zaopatrzmy przede wszystkim w dużą ilość sody oraz octu spirytusowego. Są to środki tanie, neutralne dla zdrowia a przede wszystkim niezwykle skuteczne (zwłaszcza w duecie). Nie tylko są niezastąpionymi produktami w kuchni. Pomogą nam także posprzątać prawie cały dom! Sodka w połączeniu z ciepłym octem spirytusowym niezwykle mocno pieni się pomagając nam odetkać odpływ w zlewie czy też w wannie. Jeżeli zmieszać sodę i troszkę octu pozyskamy pastę z pomocą której usuniemy wszelakie kuchenne jak też łazienkowe zabrudzenia. Oczyścimy czajnik, srebrne łyżeczki czy armaturę łazienkową.

Więcej artykułów

Wielkanocno – wiosenne sprzątanie

sprzątanie
Na podstawie danych z: sxc.hu
W moim domu już z początkiem Wielkiego Tygodnia zaczyna się wielki szał wielkanocno – wiosennego sprzątania. Wpierw mama rusza na duże zakupy do pobliskiej drogerii.


Preparaty do mebli i podłóg doskonale zastąpi wytarcie ich powierzchni ściereczką nawilżoną oliwką dla dzieci, ewentualnie schłodzoną esencją herbaty lub też octem spirytusowym. Natomiast powierzchnię mebli skórzanych odświeżymy mieszaniną octu i oleju lnianego w proporcjach 1:1. Jak możemy zastąpić preparaty do dywanów i tapicerki? Tłuste plamy z mebli tapicerowanych, a również z wykładzin czy dywanów, można spróbować wyczyścić za pomocą talku, mąki czy sody oczyszczonej. Wystarczy posypać poplamione miejsca, następnie należy odczekać kilka godzin a potem zebrać "wywabiacz" za pomocą odkurzacza.

Preparaty do prania i płukania także możemy zastąpić używając do prania wypróbowanych, dobrych płatków mydlanych. Używały ich już nasze babcie, bo są one bardzo delikatne, nie są drogie i bardzo dobrze się pieniące. Nie są skuteczne jednak przy bardzo silnych zaplamieniach, zatem polecam ich używać głównie do odświeżania ubrań. Tym sposobem można także prać bieliznę ręcznie. Po praniu bielizny za pomocą płatków mydlanych wypłukujemy ją za pomocą strumienia najpierw gorącej, a potem chłodnej wody. Nasze babki nie stosowały żadnych skuteczne środki do prasowaniaa, ewentualnie (rozwinięcie zagadnienia: wizytówka internetowa Czystal Wrocław) pryskały prasowane rzeczy najzwyklejszą wodą. Sposoby naszych babć są niezastąpione!
18-04-12 11:10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.