Mieszkanie na miarę XXI wieku

Każdy dobrze wie, że w obecnych czasach najlepsze jest to, co może wyręczyć nas w wielu rzeczach. Dlatego uwielbiamy smartfony, za to, że są w stanie przypomnieć nam o wszystkim. Lubimy nasze skrzynki mailowe, bo są w stanie wysłać automatycznie odpowiedzi na maile. Kochamy rozwiązania, które pozwalają nam na oszczędność czasu. Dziś nawet można mieć inteligentne domy. Cóż to takiego, te inteligentne domy?
inteligentne instalacje
Napisał: designmilk
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Otóż dom, który jest domem inteligentnym ma wbudowane instalacje, które pozwalają za pomocą jednego guzika zrobić parę rzeczy. Np. naciskamy przycisk i podnoszą się rolety, gasną światła i włącza się ekspres do kawy, a przy okazji zaczyna sączyć się muzyka z radio. To plusy mieszkania w inteligentnym domu. Do tego dochodzi na przykład włączanie świateł wokół domu i odpowiedniej kombinacji świateł w domu. Można też zaprogramować wszystko tak, żeby w parę chwil dom - kliknij aby zobaczyć więcej - był przygotowany na przyjęcie gości. Np. otwarcie okna - tu - w pokoju dziennym, zmiana oświetlenia, odpalenie żwawej muzyki i zmniejszenie temperatury w pomieszczeniu. Dobrze dla własnej wygody korzystać z tego typu rozwiązań. Warto w to zainwestować, bo będziemy mieli pewność, że nawet, kiedy wyjedziemy na wczasy na bank wszystkie okna i drzwi zostaną zamknięte i w określonym czasie będą włączały się światła, by zdawało się, że ktoś jest w domu. Wiadomo to dobry odstraszacz potencjalnych złodziei.

Więcej artykułów

Prestiżowe oświetlenie domów, które sprawdzi się w każdej stylistyce i do tego jest praktyczne.

lampka
Napisał: HarshLight
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Pomimo, że obecnie w wystroju wnętrz dominuje modernizm, to dalej wielu osobom będzie zależeć na tym, by posiadać wyjątkowo eleganckie oświetlenie domów, jakie sprawdza się w każdej bez wyjątku stylistyce i przy tym jest funkcjonalne. A propozycja handlowa z tym związana jest w rzeczy samej godna podziwu, a więc warto na nią nakierować uwagę. Primo, warto zdecydować się na to, żeby w tak zwanych pokojach głównych zamieszczać lampy, które w swojej stylistyce będą nawiązywały do tradycyjnych trendów.


Pomysły zastosowane w inteligentnych domach

Wiele osób jest przekonanych, że niektóre rozwiązania w domach są możliwe jedynie na filmach. Wydaje nam się, że większość opcji widzianych w filmach to komputerowa praca. I owszem jest w tym sporo racji, komputerowa, ale fikcja możliwa tylko na monitorze, a całkiem realna. Musimy posiadać odpowiednio zaprogramowaną instalację w miejscu w którym mieszkamy. Nie trzeba stawiać nowego budynku możemy po prostu przez zamontowanie inteligentne instalacje całkiem odmienić nasze codzienne funkcjonowanie. Inteligentna instalacja elektryczna i dołączenie do niej wybranych czujników pozwala na świetne rozwiązania w naszych czterech kątach.

Możemy za pomocą jednego przycisku pozapalać światła na werandzie, otworzyć drzwi, nastawić wodę na kawę i odpalić muzykę. W ten sposób w jedną sekundę robimy to, co nam samym zajęłoby kilka lub kilkanaście minut. A w tym czasie np. można zająć się przygotowywaniem czegoś do zjedzenia dla gości.

Zobacz również: Andrew Lucas - inteligentny budynek
18-07-04 16:10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.