Designerskie sofy brylują na salonach

Prawie 30 lat temu, dotarła do nas informacja, że przez przypadek natrafiono na zagubiony obraz Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów odkrył emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Całe lata dzieło znajdowało się za...kanapą. I pomyśleć tylko, że obraz wcześniej ujrzałby światło dzienne, gdyby pilot przeglądał wnętrzarskie gazety czy programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Albowiem to tam już od dłuższego czasu słyszymy, iż ulokowanie kanapy pod ściana jest passe. Może gdyby pan Kober zastosował się do tych wskazówek wcześniej dowiedziałby się o swym skarbie?
sofa
Napisał: Futura
Na podstawie danych z: www.novadecor.pl
W wielu mieszkaniach sofy znajdują się w nieodpowiednim miejscu – zwykle pod ścianą i to w dodatku w samotności. A przecież można inaczej.

Najważniejsze, zmieńmy jej lokalizację – jeżeli pozwalają nam na to warunki mieszkaniowe, przestawmy sofę na tle okna lub w takim miejscu, w którym będziemy mogli spoglądać co się dzieje w kuchni czy holu. Dziś sofa to mebel, który dobrze wygląda z każdej strony. Nie szkodzi więc, że goście zobaczą jej „plecy” – designerskie modele naprawdę to prawdziwe dzieła sztuki.

Więcej artykułów

Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze
Napisał: www.fotorolety.com
Na podstawie danych z: www.fotorolety.com
Wieża Eiffla na wyciągnięcie ręki, tropikalna plaża zimą, a może ulubiona grafika w nietypowej roli? Fotorolety z powodzeniem mogą nam zastąpić nieciekawy widok za oknem, bądź przenieść nas w wymarzone miejsce. To również prosty sposób by nadać unikalny charakter całemu wnętrzu – a przy tym nic nie tracą ze swojej funkcjonalności…


Miejmy jednak na uwadze, że sama sofa nie „zbuduje” wnętrza, potrzebuje towarzystwa w postaci stolików kawowych, bujnej roślinności czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Są jak biżuteria, którą dobieramy do sukni.

sofa
Napisał: JADIK
Na podstawie danych z: JADIK
Dzisiejsze sofy bywają naprawdę ogromne i wygodne. Projektanci sof mogą się wykazać: łatwiej tu zaprojektować kolejne udogodnienia, bo duży mebel ma większą pojemność. Na takim już nie tylko usiądziemy, ale i komfortowo się wyśpimy. Designerskie sofy rozkładane ( nowoczesne sofy na damnet.pl (nowoczesne sofy na damnet.pl)nowoczesne sofy na pozwolą na chwile relaksu przed dobrym kinem, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do spania. Bo z współczesnymi sofami można zdziałać cuda: raz są łóżkiem, raz szezlągiem, układamy je jak puzzle.

Nowoczesne sofy modułowe zaskoczą nas swą funkcjonalnością. Trzeba przyznać, dzisiejsze sofy (pod tym linkiem) to nie tylko miejsce do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą stanowić główną i jedyną ozdobę pomieszczenia. A nie lada to wyzwanie, albowiem to właśnie w salonie najczęściej przebywamy. To tam odpoczywamy i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego.

Podsumowując, do roboty! Przesuwamy kanapy i szukamy skarbów!
18-07-12 02:39:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.