Designerskie sofy brylują na salonach

Prawie 30 lat temu, dotarła do nas informacja, że przez przypadek natrafiono na zagubiony obraz Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów odkrył emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Całe lata dzieło znajdowało się za...kanapą. I pomyśleć tylko, że obraz wcześniej ujrzałby światło dzienne, gdyby pilot przeglądał wnętrzarskie gazety czy programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Albowiem to tam już od dłuższego czasu słyszymy, iż ulokowanie kanapy pod ściana jest passe. Może gdyby pan Kober zastosował się do tych wskazówek wcześniej dowiedziałby się o swym skarbie?
sofa
Napisał: Futura
Na podstawie danych z: www.novadecor.pl
W wielu mieszkaniach sofy znajdują się w nieodpowiednim miejscu – zwykle pod ścianą i to w dodatku w samotności. A przecież można inaczej.

Najważniejsze, zmieńmy jej lokalizację – jeżeli pozwalają nam na to warunki mieszkaniowe, przestawmy sofę na tle okna lub w takim miejscu, w którym będziemy mogli spoglądać co się dzieje w kuchni czy holu. Dziś sofa to mebel, który dobrze wygląda z każdej strony. Nie szkodzi więc, że goście zobaczą jej „plecy” – designerskie modele naprawdę to prawdziwe dzieła sztuki.

Więcej artykułów

Czy nasza farba dekoracyjna nadaje się do czyszczenia? - dowiedz się na ten temat więcej

farba
Napisał: Caparol
Na podstawie danych z: Caparol
Musimy się namyślić nad zakupieniem właściwej farby

Jeżeli obmyślamy malować nasze ściany na określony kolor, to powinniśmy się zastanowić jaki rodzaj farby musimy wybrać. Są takie, które świetnie kryją już przy pierwszej warstwie, inne zezwalają się myć dzięki czemu prędko wyeliminujemy przeróżne ślady, a jeszcze inne powodują, że nasza ściana będzie się wydawała idealnie gładka. Dlatego właśnie tak istotne okazuje się być to, by dokładnie się namyślić, która z ofert będzie dobra dla nas oraz co najlepiej sprawdzi się w naszych wnętrzach.


Miejmy jednak na uwadze, że sama sofa nie „zbuduje” wnętrza, potrzebuje towarzystwa w postaci stolików kawowych, bujnej roślinności czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Są jak biżuteria, którą dobieramy do sukni.

sofa
Napisał: JADIK
Na podstawie danych z: JADIK
Dzisiejsze sofy bywają naprawdę ogromne i wygodne. Projektanci sof mogą się wykazać: łatwiej tu zaprojektować kolejne udogodnienia, bo duży mebel ma większą pojemność. Na takim już nie tylko usiądziemy, ale i komfortowo się wyśpimy. Designerskie sofy rozkładane (nowoczesne sofy na damnet.pl (nowoczesne sofy na damnet.pl)) pozwolą na chwile relaksu przed dobrym kinem, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do spania. Bo z współczesnymi sofami można zdziałać cuda: raz są łóżkiem, raz szezlągiem, układamy je jak puzzle.

Nowoczesne sofy modułowe zaskoczą nas swą funkcjonalnością. Trzeba przyznać, dzisiejsze sofy (zapraszam na stronę) to nie tylko miejsce do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą stanowić główną i jedyną ozdobę pomieszczenia. A nie lada to wyzwanie, albowiem to właśnie w salonie najczęściej przebywamy. To tam odpoczywamy i tam omawiamy istotne tematy dotyczące życia rodzinnego.

Podsumowując, do roboty! Przesuwamy kanapy i szukamy skarbów!
17-07-28 13:33:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.