Wielkanocno – wiosenne sprzątanie

W naszym mieszkaniu już na początku Wielkiego Tygodnia zaczynamy wielki szał wielkanocno – wiosennego sprzątania. Wpierw mama rusza na duże zakupy do pobliskiej drogerii.

Okno PPP preSelec
Napisał: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Na podstawie danych z: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Zwykle ja idę z mamą. Taszczymy ogromne toboły napełnione artykułami takimi jak: płyny do naczyń i zmywarek, preparaty do prania dywanów, płyny do mycia szyb, płyny do mycia mebli, preparaty do czyszczenia kuchni i łazienki.

Każdy w rodzinie świetnie zna swój obręb obowiązków: tatko porządkuje strych i garaż, mamusia zazwyczaj porządkuje kuchnię wraz z łazienką, mój starszy brat Arek bierze się za ogród. Z kolei młodszy mój brat o dźwięcznym imieniu Ksawery szaleje ze ścierką po korytarzach, czyści poręcze schodów a nawet bierze się za pielęgnacja butów! Najwięcej chyba pracy ma nasza mama z umyciem dość dużej ilości okien w naszym domku. Płyny do szyb leją się litrami.

Najtrudniej myje się okna w dachu. Tatuś pożycza mamci drabinkę. Mama zużywa też duże ilości preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki. W żadnym innym okresie roku aż tak dokładnie nasza kuchnia i obydwie łazienki nie bywają wyczyszczone! W kafelkach ściennych można się poprzeglądać jakby w zwierciadle!

Lubię ten ogromnie świeży zapach (kliknij i sprawdź) i wygląd naszego domku. Wygląda teraz jak nowy chociaż ma już bez mała 100 lat. Tak, te same okna - zweryfikuj u źródła -, okiennice, te same schody i posadzki sprzątała niegdyś moja najmilsza babunia. Babcia Jadzia siedzi w tej chwili na werandzie w plecionym fotelu, podziwia zapach i biel dopiero co zawieszonych firaneczek i nadziwić się nie może jak w odległych czasach obywała się bez tych współczesnych płynów do naczyń i zmywarek, płynów do szyb, preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki i innych cudownych preparatów używanych do podczas porządków.

Wspomina dziadka, który niegdyś podawał jej drabinę, gdy to ona myła okna w tym domku. Niestety, nie ma już go z nami od dwóch lat. Dobrze, że ona jest jeszcze tutaj. Spędzimy razem kolejną Wielkanoc. My odświeżamy domek a ona opowie nam o jego przeszłość. Święta Wielkanocne to najwspanialsze święta!
18-01-31 09:06:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.