Wielkanocno – wiosenne sprzątanie

W naszym mieszkaniu już na początku Wielkiego Tygodnia zaczynamy wielki szał wielkanocno – wiosennego sprzątania. Wpierw mama rusza na duże zakupy do pobliskiej drogerii.

Okno PPP preSelec
Napisał: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Na podstawie danych z: Dobre Domy - Flak & Abramowicz
Zwykle ja idę z mamą. Taszczymy ogromne toboły napełnione artykułami takimi jak: płyny do naczyń i zmywarek, preparaty do prania dywanów, płyny do mycia szyb, płyny do mycia mebli, preparaty do czyszczenia kuchni i łazienki.

Każdy w rodzinie świetnie zna swój obręb obowiązków: tatko porządkuje strych i garaż, mamusia zazwyczaj porządkuje kuchnię wraz z łazienką, mój starszy brat Arek bierze się za ogród. Z kolei młodszy mój brat o dźwięcznym imieniu Ksawery szaleje ze ścierką po korytarzach, czyści poręcze poręcze nierdzewne schodów a nawet bierze się za pielęgnacja butów! Najwięcej chyba pracy ma nasza mama z umyciem dość dużej ilości okien w naszym domku. Płyny do szyb leją się litrami.

Więcej artykułów

Działalność firm sprzątających – które usługi można w niej dziś znaleźć

produktów
Napisał: DA
oraz z jakiego powodu cechują się one tak dużą popularnością wśród klientów?


Utrzymywanie czystości to bardzo ważna kwestia, toteż nie można się dziwić, że firmy sprzątające obecne na rynku często mają wielką liczbę klientów, zarówno prywatnych, jak i firmowych.


Najtrudniej myje się okna w dachu. Tatuś pożycza mamci drabinkę. Mama zużywa też duże ilości preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki. W żadnym innym okresie roku aż tak dokładnie nasza kuchnia i obydwie łazienki nie bywają wyczyszczone! W kafelkach ściennych można się poprzeglądać jakby w zwierciadle!

Lubię ten ogromnie świeży zapach i wygląd naszego domku. Wygląda teraz jak nowy chociaż ma już bez mała 100 lat. Tak, te same okna - zweryfikuj u źródła -, okiennice, te same schody i posadzki sprzątała niegdyś moja najmilsza babunia. Babcia Jadzia siedzi w tej chwili na werandzie w plecionym fotelu, podziwia zapach i biel dopiero co zawieszonych firaneczek i nadziwić się nie może jak w odległych czasach obywała się bez tych współczesnych płynów do naczyń i zmywarek, płynów do szyb, preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki i innych cudownych preparatów używanych do podczas porządków.

Wspomina dziadka, który niegdyś podawał jej drabinę, gdy to ona myła okna w tym domku. Niestety, nie ma już go z nami od dwóch lat. Dobrze, że ona jest jeszcze tutaj. Spędzimy razem kolejną Wielkanoc. My odświeżamy domek a ona opowie nam o jego przeszłość. Święta Wielkanocne to najwspanialsze święta!
22-08-19 10:06:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.