Eko sprzątanie

W ostatnich latach zmienia się na lepsze nasz stosunek do przyrody i ekologii. W mediach dużo jest informacji na ten temat. W telewizji porusza się tematy takie jak: „efekt cieplarniany”, ograniczanie emisji trujących gazów do atmosfery. Próbuje się wspomóc ochronę środowiska poprzez przeróżne działania tak na szczeblu samorządowym jak i ogólnopolskim a nawet europejskim.

Firma sprzątająca
Napisał: Sonny Abesamis
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Istotną rewolucję przeżyliśmy w lipcu 2013 roku. Wtedy to weszła w życie nowa tzw. „ustawa śmieciowa”. Został wprowadzony obowiązkowe sortowanie śmieci. Teraz używamy co najmniej dwóch worków na śmieci. Jednego na śmieci tak zwane mokre, drugiego na odpady, które da się odzyskać.

Dzisiaj dość często możemy spotkać ludzi, którzy to całkiem świadomie rezygnują ze środków typu: na rzecz naturalnych preparatów ulegających biodegradacji. Wytwórcy szybko dostrzegli trend do dbania o naturę i przystosowali się wytwarzając biodegradowalną gospodarcza chemia (idź tutaj), która jest przyjazna dla środowiska naturalnego, jednocześnie równie skuteczna jak zwyczajne preparaty czyszczące. Na rynku możemy dostać całe eco linie preparatów, piorących, preparatów do mycia szyb i luster, odtłuszczacze, sanitariaty (w tym nawet preparaty do WC).

Więcej artykułów

Zadbaj o piękne umeblowanie salonu, aby stał się elegancki oraz komfortowy

Kanapa
Napisał: Caya Design
Na podstawie danych z: Caya Design
Salon jest jednym z głównych pomieszczeń w domu, przez co jego projekt wymaga dużego zaangażowania. Jego wnętrze warto urządzić wyjątkowo starannie, troszcząc się zarówno o estetykę, jak też o funkcjonalność pokoju.


Na rynku możemy zakupić także najlepsze ścierki i czyściki wykonane z tzw. mikrofazy, które ograniczają lub nawet eliminują używanie jakiejkolwiek chemii gospodarczej. Mikrowłókna doskonale sprawdzają się w miejscach przebywania osób cierpiących na alergię albo bardzo małych dzieci ponieważ do czyszczenia można używać tylko czystej wody. Przydają się do czyszczenia wszelakiego rodzaju delikatnych powierzchni: drewna, ceramicznych, szklanych czy metalu. Nie pozostawiają one smug czy też zacieków. Współczesna kobieta jak widać, umie pogodzić potrzebę czystości z dążeniem do ekologicznych rozwiązań.
18-05-14 07:09:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.