Jakim sposobem ozdobić dom w satysfakcjonujący sposób

Zastanawiamy się nie tylko przy wprowadzaniu się do pierwszego mieszkania. Istotne, bo nadające pokojom klimat jest wydzielenie pokoju i efektywne ozdobienie … ścian. „Nagie” i w jeden deseń często kojarzymy z nieużytkowanym domem, który jest na etapie sprzedawania lub zagospodarowywania.


Kwiaty na tle aglomeracji
Napisał: Travel Junction
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Decyzja o wyglądzie ścian – często przez dzielenie jej miejsca – odbywa się stopniowo. Dużo zależy od wykończenia – inaczej czynimy to przy tapetach, inaczej przy tradycyjnym malowaniu. Postawienie na farby oznacza postawienie na jeden, góra dwa kolory, więcej barw sprawiałoby już dziwne wrażenie. W malowanym pokoju jednolitość ma swój urok – wszystkie obrazy, tablice, wiszące fotografie, czy pamiątkowe półki na tle jednolitej ściany wyglądają całkiem inspirująco.

W przypadku tapet sprawa wygląda inaczej zwłaszcza w pokoikach dziecięcych. Z wiekiem
Różowe kwiaty
Napisał: Anna Panáková
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
wymieniamy tapety na malowane pokoje w zwykle stonowanym kolorze. Fototapeta dodaje pomieszczeniu wigoru. Jest bardziej wyrazista niż nawet najjaskrawsza odmiana czerwieni, gdyż przekazuje mieszkańcom wiele różnych odcieni i kształtów. Dla dzieci opcjonalne są postacie bajkowe, dla mam i gospodyń tapety z kwiatami, czy warzywami. Te ostatnie sprawiają, że gotowanie i przebywanie w kuchni staje się przyjemniejsze.

Połączenie fototapety z ”naturalną” pasją np. kwiatami to kompletna mieszanka czyniąca pokój naszym centrum życia. Sporo interesujących przykładów fototapet tego rodzaju są w tym miejscu: kliknij tu. Przeważnie rośliny w domu kładziemy na otwartych balkonach gdzie mają powietrze, ale wyobraźmy sobie kwieciste fototapety, kwiaty w doniczkach na kredensach, a na fragmencie póki inne dodatki (oczywiście o tematyce kwiatowej). Zbyt mało powietrza, czy promieni – zwłaszcza w zimie – nie eliminuje takich ozdób na chłodniejsze dni. W zapasie mamy też sztuczne kwiaty, które, mimo nienaturalności i braku odczuwalnej woni, swą barwą ożywią wnętrze naszego pokoju. Rozkwitająca lilia, pełen kwiatostan, żółte słoneczniki, a może pęk kwiatu rozmieszczony na całej ścianie? Gusty i kolory to już nasz wybór. Producenci gwarantują dodatkowe efekty barw (sepia, czarno-biały), tło w 3D, ornamenty. I oczywiście odpowiedni materiał.
19-09-10 07:07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.