Twój dom to Twój fort

Każde mieszkanie powinno się prezentować jak na swoją funkcję przystaje – jako enklawa, w której wypoczywamy, przyjemnie spędzamy czas, gdzie wiemy, że nic nam nie grozi. Jak to osiągnąć? Po prostu pomyśl mądrze o rozplanowaniu każdego z elementów, nie pozwól sobie na jakieś bezsensowne zagracanie, nie zadowalaj się tymczasowymi rozwiązaniami, dopasuj wszystkie elementy pod siebie, gdyż przecież to Ty mieszkać będziesz w tym urządzanym mieszkaniu. Mody są okej, lecz jedynie na jeden sezon, a co nam z najbardziej modnego domu w okolicy, jeśli nie będziemy z niego zadowoleni.
Stąd też się wywodzi prosty wniosek, iż skoro chcemy mieszkać po swojemu to urządzajmy dom - ważny link -, tak jak nam się podoba. Oczywiście, dodatkowa wiedza nie pójdzie na marne, zawsze korzystnie znać sposoby na najbardziej korzystne zagospodarowanie przestrzeni, na wzbogacenie każdego pomieszczenia delikatnym elementem i tak dalej. Nie pozwólmy się jednak zdominować
Pokój gościnny
Napisał: Emily May
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
kreacjami, jakie mówią nam, że tak musimy mieszkać, bo tak nakazuje moda i jakieś normy, tak powinniśmy urządzić, ponieważ żyjemy w 21 wieku. Nie, tak nie dajmy sobą manipulować. Nasz dom to nie
Bloki mieszkalne
Napisał: Hans Kreul
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
główny plac miasta do oglądania, ani do podobania. Jeden ma taki gust, drugi inny, nie dajmy się zwariować. Jedne szafki łazienkowe (szafki łazienkowe od producenta) zachwycą wielu, drugie spodobają się jedynie Tobie - dokonaj mądrego wyboru, wybierz te, co Ci pasują.

Więcej artykułów

Jak kupić prezent, jak zupełnie nie mamy pomysłów? Jakie istnieją na to sposoby?

szafka łazienkowa
Napisał: Melissa Wilkins
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Gdy nadchodzą urodziny bliskiej nam osoby myślimy, co moglibyśmy jej kupić? Najbardziej często nie jest to prosty wybór, tak więc nasze poszukiwania mogą skończyć się niepowodzeniem. Zdarza się jednak, iż prezent jest dobrany naprawdę świetnie, a składa się na to wiele czynników. Sama znajomość danej osoby może nie być wystarczająca, istotne jest to, czego dana osoba może w tej właśnie chwili potrzebować. Dzięki temu można wybrać najbardziej akuratny i potrzebny prezent.


Tylko w ten sposób damy radę tak się urządzić, jak tego naprawdę chcemy i pragniemy.

Jeśli chcesz poznać więcej danych na opisywany temat - odsyłam do serwisu (http://www.afg.poznan.pl/pl/projekty.html), ponieważ tam są cenne fakty omawiające przedstawiany wątek.

Gdy odstawimy na bok te różne tendencje, niepotrzebne rady i pewną kulturową presję, to wtedy poczujemy że oto jesteśmy na własnym terenie. Oczywiście nie popadajmy w skrajności. Jeśli ma być inaczej to nie od razu musimy szokować (no chyba, że lubimy taki styl), ale jak pokazują badania - do pokoju dziennego nie zaszkodzi troszkę szaleństwa (na przykład, jaskrawy kolor), lecz już do sypialni najbardziej najlepsze będą kolory stonowane, w otoczeniu, jakich można spokojnie się zrelaksować.

Podobnie ze światłem. Światło główne pod sufitem jest bardzo przydatne, ale możesz przecież również do pokoju wstawić lampy, które będą dawały przyjemne ciepłe światło budujące atmosferę. Takim sposobem, gdy będziemy na przykład sprzątać możemy skorzystać z głównego światła, lecz kiedy zaprosimy gości lub wieczorem będziemy chcieli poczytać, idealne będą klimatyczne lampy (sprawdź przykłady na
19-11-27 07:09:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.