Swoje mieszkanie – jaki charakter oświetlenia jest najlepszym wyborem

Charakter wykorzystanego przez nas oświetlenia w bardzo dużym stopniu wpływa na funkcjonalność mieszkania. Z tego powodu kupując lampy, trzeba pamiętać, jakiego rodzaju funkcje dane pomieszczenie ma do spełnienia. Inną lampę wykorzystamy w pokoju dziennym, a inną w łazience.


salon
Napisał: RuckZuck
Na podstawie danych z: RuckZuck
Jednym z intensywniej użytkowanych pomieszczeń w naszych domach jest pokój dzienny. W polskich warunkach spełnia on mnóstwo różnorodnych funkcji - http://www.galeriaoswietlenia.pl/115-lampy-krysztalowe. To w pokoju dziennym podejmujemy gości, oglądamy program w telewizji czy po prostu wypoczywamy. Dlatego w pokoju dziennym nie wystarczy nam pojedyncze źródło światła. Potrzebne są w nim zarówno miejscowe źródła światła, jak również oświetlenie główne. W roli oświetlenia ogólnego do salonu zazwyczaj kupujemy żyrandole. Wybór żyrandoli jest aktualnie wielki. Są wśród nich ekskluzywne żyrandole o różnej średnicy. Jednak ekskluzywne żyrandole niezależnie od tego, w jakim rozmiarze je wybierzemy, zawsze będą odznaczać się świetną jakością wykorzystanych materiałów, elegancją i trwałością. W pokoju dziennym bez wątpienia przyda nam się też dodatkowe oświetlenie - ekskluzywne żyrandole. W roli dodatkowego oświetlenia rewelacyjnie sprawdzają się rozmaite halogeny, ale także lampy ekskluzywne stojące. W tym ostatnim przypadku doskonale sprawdzą się stojące lampy ekskluzywne, które mają możliwość regulacji.


sypialnia
Napisał: chriscloete
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Kupując rodzaj oświetlenia, pomyśleć można także o oświetleniu kącika, w którym będziemy mogli poczytać. W tym kąciku świetne okazują się być ekskluzywne lampy stołowe. Tego rodzaju ekskluzywne lampy stołowe warto ustawić także na stoliku wypoczynkowym czy też na znajdujących się w pokoju dziennym szafkach. Zdecydowana większość sklepów oferujących artykuły oświetleniowe proponuje żyrandole, lampy stołowe i kinkiety w kompletach. To doskonały pomysł, ponieważ można kupić różne lampy, utrzymane jednocześnie w jednym stylu. Dzięki temu uniknąć można bałaganu w pomieszczeniach. Nikt już chyba wątpi, że źle lub rewelacyjnie wybrane oświetlenie odgrywa znaczącą rolę w procesie aranżacji wnętrz. Jeżeli dokonamy słusznego wyboru źródeł światła, zapewnimy sobie nie tylko przyjemny nastrój w mieszkaniu, ale wpłyniemy również na własne samopoczucie. Tymczasem bardzo wiele osób o tym zupełnie zapomina, dziwiąc się potem, że mieszkanie nie wygląda perfekcyjnie.Więcej na;
17-08-18 06:32:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.