W jaki sposób urządzić wybrane pomieszczenia ogromnego budynku mieszkalnego, aby stał się on bardziej intymnym

Kto bywa zameldowanym w małometrażowym mieszkaniu w wieżowcu bardzo często marzy o tym, aby znikoma przestrzeń mieszkalna choć odrobinę się poszerzyła. Jeśli dodatkowo w familii ma się pojawić nowy członek, to niezbędne będzie jeszcze jedno miejsce dla maleństwa. Przydałby się także osobny pokój dla starszego brata, aby rodzeństwo nie było zmuszone gnieździć się w jednym pokoju.
jadalnia
Napisał: James Buck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A w przypadku dużej różnicy wieku korzystniej zrezygnować ze wspólnego pokoju dla rodzeństwa, aby uniknąć możliwych bijatyk na poduszki. Z kolei osoby mieszkające w ogromnym domu wielorodzinnym, położonym na wsi, mają całkiem różne problemy. Dom - sprawdź informacje - i wnętrze ogromnego budynku stwarza równie duże wyzwanie dla właścicieli, w tym także to pieniężne (przydatne w kuchni minutniki). Skoncentrujmy się jednak na bardziej przyjemnych rzeczach, to jest tych związanych z wyposażaniem samego wnętrza. Z racji tego, że zajmuje ono wielkie przestrzenie, to pani domu będzie pragnęła, by stały się bardziej przytulne. Z kolei pan domu najprawdopodobniej w ogóle nie zwróci na to swojej uwagi. Duży holl można udekorować dużymi donicami z afrykańskimi roślinami. Kiedy niewielkie okna będą rzucać zbyt mało światła, to można z sukcesem ustawić staromodne meble tuż pod murem. Wyraźnie zmniejszą one powierzchnie i sprawią, że korytarz nie będzie już więcej świecił pustkami. A sam stuleni wygląd kredensów zostanie ukryty przez niewielki mrok. Można również w kącie postawić stylową szafkę na kozaki (więcej). W tym wnętrzu zabronione będą oczywiście lustra oraz zbyt jaskrawe światło. Natomiast w salonie liczącym sobie ponad 30 metrów kwadratowych należy postawić kilkuosobową kanapę i zatroszczyć się o inne miejsca do siedzenia. Można wybrać pufy w kratkę albo sosnowe krzesła. Warto jednak mieć na względzie to, że sam środek tego pokoju powinien pozostać niezagracony, co w przypadku właściwego ustawienia wszystkich mebli nie powinno wpływać na wizualne poszerzenie przestrzeni domowej.


Więcej artykułów

W jaki sposób wykończyć dom? Kilka ciekawych idei

willa
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Dawane teraz na rynku opcje ciągłego poprawiania estetyki zarówno w naszych domach, jak i w mieszkaniach spotykają się ze znaczną popularnością. Poszukiwanie inspiracji i niezwykłych unowocześnień i ulepszeń, aby aranżacja wnętrz wywierała wrażenie. Szczególnie ważne jest to, by nam, jako urządzającym, wszystko odpowiadało i pasowała nam estetyka naszego miejsca na Ziemi. Szerokie możliwości wyboru umożliwiają ogromną swobodę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.