W jaki sposób urządzić wybrane pomieszczenia ogromnego budynku mieszkalnego, aby stał się on bardziej intymnym

Kto bywa zameldowanym w małometrażowym mieszkaniu w wieżowcu bardzo często marzy o tym, aby znikoma przestrzeń mieszkalna choć odrobinę się poszerzyła. Jeśli dodatkowo w familii ma się pojawić nowy członek, to niezbędne będzie jeszcze jedno miejsce dla maleństwa. Przydałby się także osobny pokój dla starszego brata, aby rodzeństwo nie było zmuszone gnieździć się w jednym pokoju.
jadalnia
Napisał: James Buck
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
A w przypadku dużej różnicy wieku korzystniej zrezygnować ze wspólnego pokoju dla rodzeństwa, aby uniknąć możliwych bijatyk na poduszki. Z kolei osoby mieszkające w ogromnym domu wielorodzinnym, położonym na wsi, mają całkiem różne problemy. Dom - sprawdź informacje - i wnętrze ogromnego budynku stwarza równie duże wyzwanie dla właścicieli, w tym także to pieniężne (przydatne w kuchni minutniki). Skoncentrujmy się jednak na bardziej przyjemnych rzeczach, to jest tych związanych z wyposażaniem samego wnętrza. Z racji tego, że zajmuje ono wielkie przestrzenie, to pani domu będzie pragnęła, by stały się bardziej przytulne. Z kolei pan domu najprawdopodobniej w ogóle nie zwróci na to swojej uwagi. Duży holl można udekorować dużymi donicami z afrykańskimi roślinami. Kiedy niewielkie okna będą rzucać zbyt mało światła, to można z sukcesem ustawić staromodne meble tuż pod murem. Wyraźnie zmniejszą one powierzchnie i sprawią, że korytarz nie będzie już więcej świecił pustkami. A sam stuleni wygląd kredensów zostanie ukryty przez niewielki mrok. Można również w kącie postawić stylową szafkę na kozaki (więcej). W tym wnętrzu zabronione będą oczywiście lustra oraz zbyt jaskrawe światło. Natomiast w salonie liczącym sobie ponad 30 metrów kwadratowych należy postawić kilkuosobową kanapę i zatroszczyć się o inne miejsca do siedzenia. Można wybrać pufy w kratkę albo sosnowe krzesła. Warto jednak mieć na względzie to, że sam środek tego pokoju powinien pozostać niezagracony, co w przypadku właściwego ustawienia wszystkich mebli nie powinno wpływać na wizualne poszerzenie przestrzeni domowej.


Więcej artykułów

Zakupy kominka

nietypowy kominek
Napisał: anne arnould
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Troska o pełen wystrój to główny z podstawowych warunków odczuwania doskonałego samopoczucia w swoim lokum. Szczególnie istotny w ocenie mieszkania okazuje się zwyczajowo salon. Jego wystrój to bowiem nadzwyczaj ważny czynnik estetyczny, który składa się na całościowy odbiór mieszkania w oczach przyjaciół oraz znajomych. Cudny kominek może więc nadzwyczaj sporo zmieniać w percepcji. Jak jednak dobrze kupić kominki wspaniale dopasowane do stylu całego mieszkanie?

aranżacja pokoju
Napisał: vastateparksstaff
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
I tak w nieskończoność można byłoby jeszcze wymieniać poszczególne pomieszczenia i ich umeblowanie, ograniczmy się zatem do konkluzji. Aby dom i wnętrze zamieszkanego przez naszą rodzinę dużego budynku zachęcało do zatrzymania się u pana i pani domu na dłużej, należy zakupić nieco więcej sprzętów i więcej roślin doniczkowych. Poza tym oszczędnie obchodzić się ze sztucznym światłem i oczywiście kierować się regułą złotego środka podczas zawieszania luster na murach.
17-12-01 20:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.