Nieoceniona rola światła w naszym życiu.

Pewne każdy z nas zdaje sobie sprawę, że światło gra wielką rolę w naszej egzystencji, iż po prostu jest nam niezbędne do funkcjonowania. Poprzez nie odbywają się w naszych tkankach procesy chemiczne, syntetyzują się witaminy, nasz organizm wie, kiedy jest dzień albo noc. Poza tym światło ma ogromny wpływ na nasze stany emocjonalne: jeśli światła jest dużo, mam dobry nastrój, jesteśmy przepełnieni optymizmem, energią do życia. Gdy oświetlenia brakuje, jest odwrotnie. Wpływ oświetlenia był badany na przykładzie osób, jakie mieszkają w rejonach świata, gdzie istnieje zjawisko białych nocy, po których następują długie miesiące pozbawione słońca.
lampy
Napisał: Ondrej Prostrednik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
oświetlenie
Napisał: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Myśląc o oświetleniu najczęściej chodzi nam o lampy, jakie posiadamy w swoich domach, o sztuczne światło, jakie jest z nami na co dzień. W sklepach budowlanych oraz z przedmiotami do mieszkań da się znaleźć mnóstwo wszelkiego rodzaju lamp, lampek, żyrandoli i wiele więcej. Jednakże w żadnym wypadku nie da się zapominać, iż istnienie również oświetlenie przemysłowe - . Osoby, które bardziej interesuje to zagadnienie, wiedzą doskonale, że takiego typu lampy nie są dostępne w tak różnorodnych rodzajach, kolorach rozmiarach itd.. Oświetlenie przemysłowe nie jest wykonywane po to, aby robić właściwy nastrój, doskonale się prezentować lub też dopasować się to reszty wystroju wnętrz – ono powinno spełniać ściśle określone zadania. Zalicza się do nich głównie właściwe doświetlenie miejsca pracy, tak aby produkcja mogła toczyć się nieprzerwanie, bez względu na porę dnia.


Więcej artykułów

Każdy z nas powinien dbać o własne zdrowie - niezależnie od wykonywanej pracy lub ilości przeżytych wiosen

Komfort cieplny w biurze
Napisał: Lars
Na podstawie danych z: Lars
Każdy lekarz stwierdzi, że sen wydaje się być jednym z najistotniejszych elementów, który wpływa na całościowy stan naszego zdrowia. Sen powinien być odpowiednio długi, ale również zdrowy.
Oświetlenie przemysłowe mimo iż nie jest tak atrakcyjne dla oka i ludziom nie z branży może wydawać się jednolite, również bardzo różnicuje się pomiędzy sobą: osiągalne jest w wielu rozmiarach, rodzajach połączenia, stopniu światła czy też przeznaczeniu – dostępne są lampy przeznaczone do pomieszczeń o wysokiej kwasowości, lampy zabijające bakterie i tak dalej. Ponadto zasadniczo inne są oprawy przemysłowe LED– od małych na pojedynczą żarówkę po takie na wielkie jarzeniówki, dające ogromne ilości światła. Takie oprawy, ze względu na niezwykłe warunki, w których są mocowane, są znacznie bardziej odporne na szkodliwe wpływy czynników zewnętrznych. Oprawy przemysłowe LED to doskonały wybór do hali - .


18-07-11 20:13:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.