Nieoceniona rola światła w naszym życiu.

Pewne każdy z nas zdaje sobie sprawę, że światło gra wielką rolę w naszej egzystencji, iż po prostu jest nam niezbędne do funkcjonowania. Poprzez nie odbywają się w naszych tkankach procesy chemiczne, syntetyzują się witaminy, nasz organizm wie, kiedy jest dzień albo noc. Poza tym światło ma ogromny wpływ na nasze stany emocjonalne: jeśli światła jest dużo, mam dobry nastrój, jesteśmy przepełnieni optymizmem, energią do życia. Gdy oświetlenia brakuje, jest odwrotnie. Wpływ oświetlenia był badany na przykładzie osób, jakie mieszkają w rejonach świata, gdzie istnieje zjawisko białych nocy, po których następują długie miesiące pozbawione słońca.
lampy
Napisał: Ondrej Prostrednik
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
oświetlenie
Napisał: Ilmicrofono Oggiono
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Myśląc o oświetleniu najczęściej chodzi nam o lampy, jakie posiadamy w swoich domach, o sztuczne światło, jakie jest z nami na co dzień. W sklepach budowlanych oraz z przedmiotami do mieszkań da się znaleźć mnóstwo wszelkiego rodzaju lamp, lampek, żyrandoli i wiele więcej. Jednakże w żadnym wypadku nie da się zapominać, iż istnienie również oświetlenie przemysłowe - . Osoby, które bardziej interesuje to zagadnienie, wiedzą doskonale, że takiego typu lampy nie są dostępne w tak różnorodnych rodzajach, kolorach rozmiarach itd.. Oświetlenie przemysłowe nie jest wykonywane po to, aby robić właściwy nastrój, doskonale się prezentować lub też dopasować się to reszty wystroju wnętrz – ono powinno spełniać ściśle określone zadania. Zalicza się do nich głównie właściwe doświetlenie miejsca pracy, tak aby produkcja mogła toczyć się nieprzerwanie, bez względu na porę dnia.


Więcej artykułów

Przedsiębiorstwo Bosh – obszary działalności przedsiębiorstwa

zbliżenie na prostownik
Napisał: Darren Kirby
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Firma Bosh to grupa, która zajmuje się produkcją towarów kilku segmentów: motoryzacyjnego, sektora przemysłowego, towarów użytkowych, jak również technicznego sprzętu do obiektów budowlanych. Dział motoryzacyjny skupia towary, które stanowią akcesoria oraz elementy samochodowe – stanowi to element linii produkcyjnej, która jest najbardziej rozwinięta w firmie. Segment sektora przemysłowego zawiera mechanikę automatyzacji, to znaczy regulowania technologicznych procesów, które to najczęściej mają miejsce bez ludzkiej ingerencji. Fragment produkcji użytkowej i wyposażenia do budowli obejmuje produkty takie jak elektronarzędzia, ogrzewanie oraz systemy zabezpieczające.
Oświetlenie przemysłowe mimo iż nie jest tak atrakcyjne dla oka i ludziom nie z branży może wydawać się jednolite, również bardzo różnicuje się pomiędzy sobą: osiągalne jest w wielu rozmiarach, rodzajach połączenia, stopniu światła czy też przeznaczeniu – dostępne są lampy przeznaczone do pomieszczeń o wysokiej kwasowości, lampy zabijające bakterie i tak dalej. Ponadto zasadniczo inne są oprawy przemysłowe LED– od małych na pojedynczą żarówkę po takie na wielkie jarzeniówki, dające ogromne ilości światła. Takie oprawy, ze względu na niezwykłe warunki, w których są mocowane, są znacznie bardziej odporne na szkodliwe wpływy czynników zewnętrznych. Oprawy przemysłowe LED to doskonały wybór do hali - .


18-07-11 20:13:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.