Jak tworzona jest wełna? Jakie mamy jej rodzaje? Co należy wiedzieć w tym temacie?

Wełna jest naturalnym włóknem, który uzyskać możemy z okrywy włosiowej owiec, lam czy innych zwierząt. Włókno tego rodzaju ma cechy dość charakterystyczne, takiego rodzaju jak łuskowatość, posiada również lanolinę, dzięki nim doskonałe jest do tworzenia wysokiej jakości włókienniczych wyrobów.


Szczególnie tego rodzaju jak poduszki wełniane, (https://www.wooldesign.pl/poduszki-klippan.html) jakie są bardzo popularne i miłe dla komfortu oraz ciała.


https://wooldesign.pl/pl_pledy-klippan,6.html
Napisał: jasonwoodhead23
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Owcza wełna, która jest uzyskiwana przez strzyżenie owiec, określa się ją także jako strzyża, to najbardziej odpowiedni surowiec włókienniczy, który stosowany jest do wyrobu najlepszej jakości tkanin, dzianin oraz włóknin. Na Bliskim Wschodzie takie wyroby były wytwarzane już w starożytności.


Więcej artykułów

Życie Ci się nie układa, nie wiesz, w czym rzecz? Niekiedy to błaha sprawa, jak złe urządzenie mieszkania. Czy też masz takie wątpliwości

lampy led
Napisał: Jeffery MacEachern
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Cudowny dom to znaczy idealnie urządzony dom, ktoś może powiedzieć. To oczywiście prawda, ponieważ nie ma nic wspanialszego niż powrócić do swojego super urządzonego domu. Cenimy to zwłaszcza, kiedy powracamy po trudnym dniu pracy lub w czasie zimowego dnia, gdy strasznie zmarzliśmy. Będąc już w naszym mieszkaniu jesteśmy w stanie poczuć niezwykły klimat naszego zakątka, poczuć się niesamowicie dobrze. Jednakowoż, by tak było konieczne jest jeszcze, żeby nasz idealnie wystrojony dom był równie komfortowy i przyjazny w mieszkaniu. Tylko wtedy będzie w stanie powiedzieć, iż nasze gniazdko jest cudownie zaprojektowane, lecz też bardzo miłe do mieszkania.


NajwSPAnialszej jakości wełnę, faktycznie miękką i puszystą, o cienkich włosach uzyskamy z owiec rasy merynos. Ma ona ponadto najlepszą zdolność do spilśniania, zaś jednym z najwspanialszych gatunków wełny jest kaszmir, bo miękkość gwarantują rzeczywiście cienkie włókna z kóz kaszmirskich. Grubszą wełnę zyskać możemy z ras owiec nizinnych oraz długowełnistych.


poduszki wełniane
Napisał: Anna Panáková
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z najbardziej długich włókien żywej wełny uzyskać jesteśmy w stanie bardzo dobrej jakości przędze czesankowe, z kolejnych zaś jak domieszki do krótszych włókien wełny żywej, zyskuje się troszkę słabszej jakości przędze zgrzebne. Z przędz czesankowych jesteśmy w stanie stworzyć wysokiej jakości materiały, ze zgrzebnych, bez domieszek tworzy się sukna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.