Jak tworzona jest wełna? Jakie mamy jej rodzaje? Co należy wiedzieć w tym temacie?

Wełna jest naturalnym włóknem, który uzyskać możemy z okrywy włosiowej owiec, lam czy innych zwierząt. Włókno tego rodzaju ma cechy dość charakterystyczne, takiego rodzaju jak łuskowatość, posiada również lanolinę, dzięki nim doskonałe jest do tworzenia wysokiej jakości włókienniczych wyrobów.


Szczególnie tego rodzaju jak poduszki wełniane, jakie są bardzo popularne i miłe dla komfortu oraz ciała.


Fabryka przemysłowa
Napisał: jasonwoodhead23
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Owcza wełna, która jest uzyskiwana przez strzyżenie owiec, określa się ją także jako strzyża, to najbardziej odpowiedni surowiec włókienniczy, który stosowany jest do wyrobu najlepszej jakości tkanin, dzianin oraz włóknin. Na Bliskim Wschodzie takie wyroby były wytwarzane już w starożytności.


Więcej artykułów

Tapczany muszą być wygodne.|Jakiej wielkości tapczany są nam oferowane?

tapczany
Warto powiedzieć, że wyposażenie swojego mieszkania wciąż powinno okazać się być wygodne oraz oferować jak najwięcej możliwości. Poza tym, musi też pasować do ogólnego stylu, a co się z tym wiąże, trzeba uzyskać gwarancję, że będziemy z niego usatysfakcjonowani przez dalsze lata.


NajwSPAnialszej jakości wełnę, faktycznie miękką i puszystą, o cienkich włosach uzyskamy z owiec rasy merynos. Ma ona ponadto najlepszą zdolność do spilśniania, zaś jednym z najwspanialszych gatunków wełny jest kaszmir, bo miękkość gwarantują rzeczywiście cienkie włókna z kóz kaszmirskich. Grubszą wełnę zyskać możemy z ras owiec nizinnych oraz długowełnistych.


poduszki wełniane
Napisał: Anna Panáková
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Z najbardziej długich włókien żywej wełny uzyskać jesteśmy w stanie bardzo dobrej jakości przędze czesankowe, z kolejnych zaś jak domieszki do krótszych włókien wełny żywej, zyskuje się troszkę słabszej jakości przędze zgrzebne. Z przędz czesankowych jesteśmy w stanie stworzyć wysokiej jakości materiały, ze zgrzebnych, bez domieszek tworzy się sukna.


Ogólnie, każdy ma w domu pewien wyrób takiego typu, tj. koce wełniane. Są naprawdę popularne, ponieważ mają mnóstwo zalet. Są ciepłe oraz miłe w dotyku, wypoczynek tak więc pod tym kocem jest na pewno przyjemnym doświadczeniem.
18-12-13 07:24:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.