Fototapeta do pokoju dziecka – ekonomiczne pomysły na aranżacje wnętrz

Fantazja małych pociech bazuje na kojarzeniu i namacalnym przeżywaniu. Każdy rodzic zderza się z upodobaniem swoich pociech do bajkowych bohaterów, akcji zakończonych happy endem. Dla potrzymania nastroju bajkowego twórcy tapet przygotowują dziecięce fototapety na ścianę.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl
Napisał: Demur.pl
Na podstawie danych z: Demur.pl
Fototapety są ciekawymi formami dopieszczania wnętrz pomieszczenia, z której uciechę mają także najmłodsi. Pokój dla dzieci, z dobranymi pod ich wyobraźnię tapetami, daje pociechom jeszcze lepsze samopoczucie. To swoista kontynuacja „bajkowej” wyobraźni, zapoczątkowanej w telewizji, a kontynuowanej w snach.

Bajkowy klimat sprawia najmłodszym o wiele więcej frajdy i dodatkowych wrażeń aniżeli bawiliby się przy „gołych ścianach”. Rodzice bez większych formalności dopasują tapetę pod płeć dzieciaka, czy osobiste preferencje z bajek, zabawek itp. Dla tapeciarzy oklejanie wnętrza pokoju dziecięcego to przeważnie kwestia trzech godzin. Trud pracy skupia się nie na klejeniu, a dokładnym wymierzeniu i okrojeniu gotowych „plastrów”.

Więcej artykułów

Nowoczesna aranżacja pomieszczeń

naklejki na ścianę
Napisał: Kids Town
Na podstawie danych z: www.kidstown.pl
Malowanie ścian, fototapety czy może może tapety? Którą opcję dobrać aby aranżacja wnętrz w naszym domu była wyjątkowa? Za pomocą ścian można odprawić czary: stworzyć iluzję, że salon jest wyższy, większy, bardziej interesujący, a konkretne zabarwienia ścian mogą wpływać na nasz nastrój jak też na nasze samopoczucie.


Jakość i wytrzymałość tapet nie równają się rzecz jasna pomieszczeniom pomalowanym. Dla pociech jest to jednak świetny wybór, a co równie ważne - praktyczny. Oklejenie pokoju krajobrazem z kreskówki, animowanymi bohaterami i zwierzakami daje małemu pokoikowi przytulności. W wytworzonym mikroklimacie dziecko będzie mogło czuć się jak w przeżywanej na żywo bajce. Potwierdzeniem tego będą szerokie, pełne i spełnione uśmiechy dzieciaka. Najczęściej tła pokoików dla dzieci stanowią zwierzątka, większa ich gromadka z zoo, ekwipunek dziecięcy (klocki, piłki, zabawki). W tym przypadku monotonia zabija ducha dziecka, odbiór tapety musi rzucać się w oczy dziecka, rozumującego świat zwłaszcza oczami.

Nowoczesne technologie dają młodym możliwość jeszcze głębszego przeżywania bajkowych scenariuszy. Podkład flizelinowy sprawia, że tapety dla dzieci bajeczne wzory kładzie się szybko i precyzyjnie. Nie wymaga przy tym smarowania podkładu klejem! Do udanego oklejenia wystarczy „przejechanie” ściany pędzlem z klejem i już można nanosić tapetę na ścianę. Jest to skuteczne udogodnienie zarówno dla tapeciarzy, jak i mieszkańców. Zapobiega bowiem powstawaniu nierówności z kleju, tzw. ”bąblów”.
19-03-28 17:29:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.