Fototapeta do pokoju dziecka – ekonomiczne pomysły na aranżacje wnętrz

Fantazja małych pociech bazuje na kojarzeniu i namacalnym przeżywaniu. Każdy rodzic zderza się z upodobaniem swoich pociech do bajkowych bohaterów, akcji zakończonych happy endem. Dla potrzymania nastroju bajkowego twórcy tapet przygotowują dziecięce fototapety na ścianę.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl
Napisał: Demur.pl
Na podstawie danych z: Demur.pl
Fototapety są ciekawymi formami dopieszczania wnętrz pomieszczenia, z której uciechę mają także najmłodsi. Pokój dla dzieci, z dobranymi pod ich wyobraźnię tapetami, daje pociechom jeszcze lepsze samopoczucie. To swoista kontynuacja „bajkowej” wyobraźni, zapoczątkowanej w telewizji, a kontynuowanej w snach.

Bajkowy klimat sprawia najmłodszym o wiele więcej frajdy i dodatkowych wrażeń aniżeli bawiliby się przy „gołych ścianach”. Rodzice bez większych formalności dopasują tapetę pod płeć dzieciaka, czy osobiste preferencje z bajek, zabawek itp. Dla tapeciarzy oklejanie wnętrza pokoju dziecięcego to przeważnie kwestia trzech godzin. Trud pracy skupia się nie na klejeniu, a dokładnym wymierzeniu i okrojeniu gotowych „plastrów”.

Jakość i wytrzymałość tapet nie równają się rzecz jasna pomieszczeniom pomalowanym. Dla pociech jest to jednak świetny wybór, a co równie ważne - praktyczny. Oklejenie pokoju krajobrazem z kreskówki, animowanymi bohaterami i zwierzakami daje małemu pokoikowi przytulności. W wytworzonym mikroklimacie dziecko będzie mogło czuć się jak w przeżywanej na żywo bajce. Potwierdzeniem tego będą szerokie, pełne i spełnione uśmiechy dzieciaka. Najczęściej tła pokoików dla dzieci stanowią zwierzątka, większa ich gromadka z zoo, ekwipunek dziecięcy (klocki, piłki, zabawki). W tym przypadku monotonia zabija ducha dziecka, odbiór tapety musi rzucać się w oczy dziecka, rozumującego świat zwłaszcza oczami.

Nowoczesne technologie dają młodym możliwość jeszcze głębszego przeżywania bajkowych scenariuszy.

Czy podoba Ci się prezentowany materiał? Jeżeli tak, to zobacz poza tym szczegóły tutaj (https://dekordia.pl/produkty/lista-kategoria-plytki/lista-producent-domino), gdyż one także mogą być dla Ciebie bardzo ciekawe.

Podkład flizelinowy sprawia, że tapety dla dzieci bajeczne wzory kładzie się szybko i precyzyjnie. Nie wymaga przy tym smarowania podkładu klejem! Do udanego oklejenia wystarczy „przejechanie” ściany pędzlem z klejem i już można nanosić tapetę na ścianę.

Czy nie jesteś w stanie się oderwać od naszego postu? To dla nas bardzo dobra informacja - zatem kontynuuj poznawanie (http://wykladziny.wroclaw.pl/realizacje/) na nowej stronie.

Jest to skuteczne udogodnienie zarówno dla tapeciarzy, jak i mieszkańców. Zapobiega bowiem powstawaniu nierówności z kleju, tzw. ”bąblów”.


Więcej artykułów

Współczesna moda w branży dekorowania pokojów dziecięcych: fototapety

Jak zrobić modną fototapetę?
Napisał: Fotolia
Na podstawie danych z: Fotolia
Jak w każdym biznesie, zarazem w dekorowaniu wnętrz, moda co jakiś czas ulega zmianie. Przede wszystkim w świecie dzieci to ma wielką wagę, bo dzieci żyją tym, co aktualnie dostarczają im media. Pośród dzieci popularni są bohaterowie filmów animowanych, wokaliści czy różnego rodzaju sportowcy. A przecież zarówno światowe kino, jak i sport ulega ciągłym zmianom.
21-06-18 08:40:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.