Najważniejsze informacje o zasadach używania dywanów i wykładzin w szkołach oraz przedszkolach.

W edukacyjnych placówkach bardzo ważną rolę spełniają właściwie przygotowane podłogi. Będzie to szczególnie dotyczyło żłobków i przedszkoli, w jakich dzieci mnóstwo czasu spędzają na kolanach.
dywany do przedszkola z atestem
Napisał: Kamil79
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Ale analogicznie będzie również w świetlicach szkolnych i salach dla młodszych klas. W każdym takim przypadku trzeba przypilnować tego, żeby na podłogach znalazło się coś ciepłego, najlepiej jakaś wykładzina albo dywan - sprawdź -. Tym sposobem będzie wystarczająco wygodnie i ciepło, aby dało się tam siedzieć nawet pół dnia. Rzecz jasna pod warunkiem że się wybierze odpowiednie podłoże, jakie nie tylko wytrzyma intensywne używanie, lecz również będzie spełniać niezbędne atesty. Dywan do szkoły musi posiadać odpowiednie parametry, z tego też powodu należy go wybierać spośród produktów przeznaczonych do takich zastosowań.


dywan do szkoły
Napisał: Windell Oskay
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Przede wszystkim dywany (sprawdź stronę) do edukacyjnych placówek charakteryzować się muszą odpowiednią wytrzymałością na zabrudzenia i użytkowanie, a jednocześnie być łatwe do czyszczenia. Ważna także będzie kolorystyka, w szkołach dobrze żeby była stonowana, aby nie rozpraszać dzieci, za to w przedszkolach można zaszaleć nieco z wzorami i motywami. Z powodu bezpieczeństwa dzieci wykładziny i dywany muszą być zgodne z wymaganiami prawnymi.
W pierwszej kolejności więc dywany do przedszkola z atestem muszą spełniać wszystkie unijne normy, a dodatkowo mieć odpowiednią odporność na wysoką temperaturę. To jest ogromnie istotne, gdyż w czasie pożaru dywan nie może zacząć się palić ani też emitować żadnych szkodliwych związków.
22-05-19 14:26:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.