Szkoła miła dla uczniów

Jak zwykle kojarzy nam się szkoła? Długie chwile przy tablicy, za krótkie pauzy, niewygodne krzesełka i niezadbane korytarze... A przecież naprawdę niewiele potrzeba, aby ocieplić ich wizerunek.


Wystarczający jest.


dywan do szkoły
Napisał: William Warby
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Stawiaj na praktyczność|Nie zapomnij o względach funkcjonalnych podczas urządzania korytarza

korytarz
Napisał: BRITOP Lighting
Na podstawie danych z: BRITOP Lighting
Korytarz nie znajduje się w każdym domu, jednak tam gdzie jest ma ważną rolę funkcjonalną. Trzeba przyznać, że ma masę istotnych funkcji. Pełni na pewno rolę wygodnego przejścia do wielu pokoi. Gdy jest w domu korytarz, nie musisz się martwić, że domownik wejdzie w obuwiu do pokoju gościnnego czy innego pomieszczenia. Zawsze może spokojnie zostawić obuwie na korytarzu. Klasyczny korytarz posiada także wycieraczkę, która umożliwia oczyszczenie podeszw, jeśli gość ma jednak wejść w obuwiu.


wzór
Na podstawie danych z: pixabay.com


.. dywan do szkoły! Niewielki gadżet, a tak dużo może zmienić. Niektóre placówki wprowadziły już dłuższy czas temu tego typu wyjście i teraz bez wątpienia pozostałe mogłyby iść w ich ślady. Dzieci przekraczając szkolne drzwi są zobowiązane do przebrania butów w dowolnie wybrane przez nich papcie. Na początku mogłoby to sprawiać wrażenie abstrakcji, bo jak można po szkole poruszać się w tego rodzaju butach, jednak gdy nad tym pomyśleć - pod względem psychologicznym jest to bardzo trafiony pomysł! Zwykły dywan - kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy - do szkoły, a tak dużo może zmienić. Uczniowie mogą czuć się wtedy o wiele bardziej swobodnie i bez wątpienia łatwiej im przywyknąć się do szkolnego rytmu, szczególnie w początkowych latach nauczania, kiedy rozłąka z rodziną jest jeszcze dla nich trudna. Wzorzyste kapcie i miękkie dywany zapewniają na szkolnych korytarzach rodzinną atmosferę, która bardzo ułatwia im funkcjonowanie w nowej, dużej społeczności. Dywany w szkołach pojawiają się coraz częściej a przy tym zdobywają coraz więcej zwolenników bez względu na wiek uczniów. Znajdują się one przecież nie tylko w podstawówkach, lecz także w liceach, czy technikach, w których chociażby maturzyści mogą poczuć się dużo bardziej komfortowo podczas stresującego czasu przygotowania do egzaminu dojrzałości.


Z pozoru niewielkie zmiany, lecz łatwo mogą się przyczynić do polepszenia nastroju uczniów w europejskich szkołach. Podczas kompletowania szkolnej wyprawki nie zapomnijmy o zeszytach, ale i wzorzystych kapciach, a dzieci chętniej będą uczęszczać do szkół!
22-05-19 14:26:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.