Czy klimatyzacja jest tania? Poznaj wady oraz zalety klimatyzatorów stałych jak też przenośnych

Chłodzenie budynku w czasie letnich spiekot jest często nie łatwe. Dlatego poniektórzy inwestują w klimatyzator.


Dowiedz się, jakie negatywy oraz atuty mają klimatyzatory do budynku jednorodzinnego i czy warto nabyć te najtańsze.
budynek
Napisał: Pierre
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


Chociaż niektórzy sądzą, iż instalowanie klimatyzacji w mieszkaniach jest przesadą, nie ma równie skutecznego rozwiązania zapewniającego utrzymywanie we wnętrzach niskiej temperatury w lecie. Trzeba oczywiście brać pod uwagę koszty, i to nie jedynie te powiązane z kupnem oraz instalacją, lecz także z późniejszą eksploatacją klimatyzatorów, jakie do działania wymagają dużo energii elektrycznej. Istnieje kilka typów przyrządów służących do obniżenia temperatury powietrza we wnętrzach. Ich działanie najczęściej nie ogranicza się wyłącznie do tej jednej funkcji. Przy okazji mogą powietrze filtrować, osuszać czy nawilżać, a gdy zrobi się zbyt zimno, także je ogrzewać. Klimatyzatory kosztują od paruset do kilku tysięcy złotych. Są wyekwipowane w wiatrak, jaki wprawia w ruch powietrze, więc już dzięki temu przebywające w zasięgu jego działania osoby mogą czuć się lepiej. Do tego jest jeszcze zasobnik, który co pewien czas należy napełniać wodą, ażeby odparowując, przyjmowała ciepło od przepływającego przez przyrząd powietrza.


By osiągnąć jeszcze lepszy efekt, w miejsce wody możemy zastosować wkłady wypełnione lodem przygotowanym wcześniej w zamrażarce. Moc chłodnicza takich przyrządów do zastosowań domowych przeważnie jest niewielka. problematyczna może się okazać konieczność uzupełniania wody lub lodu.
W wyższym stopniu zadowolonym możemy być z klimatyzatora dwuczęściowego, w jakim parownik jest umieszczony w oddzielnej obudowie połączonej z pozostałymi fragmentami klimatyzatora cieniutkimi rurkami.

Masz duży kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona firana panel ażur.

Jeśli chodzi o klimatyzatory montaż ich pozostawmy zawodowcom.
19-08-08 15:12:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.