Klimatyzacja do domu: jaka jest najlepsza i jak dużo kosztuje klimatyzacja?

Klimat w naszym kraju raczej nie należy do zbyt gorących, ale spiekoty nie są czymś szczególnym. Wprost na odwrót, zmiany klimatyczne sprawiają, iż coraz to częściej pojawiają się naprawdę wysokie temperatury.


Gdy osiągają one poziom ponad 30°C, to trudno w takich okolicznościach o komfort .
dodatek
Napisał: IMS GROUP
Na podstawie danych z: IMS GROUP


Trudno się dziwić, iż klimatyzacja - aleklima.pl/klimatyzatory/mdv/klimatyzatory-kanalowe-mdv - w domu robi się zjawiskiem powszechnym. Jeszcze do niedawna zasadniczym kłopotem była cena całego systemu klimatyzacji do domku, jednakże w minionych latach koszt zamontowania klimatyzacji osiągnął pułap osiągalny dla faktycznie szerokiej grupy ludzi. Warto przy tym zaakcentować, że klimatyzatory nie tylko schłodzą powietrze podczas spiekot, ale także usuną nadmiar wilgotności i tym samym wytworzą korzystny mikroklimat w mieszkaniu. Badania naukowe udowadniają, że zbyt gorące a także zbyt zwilgotniałe powietrze ma ujemny wpływ na nastrój człowieka.


gustowna i komfortowa sypialnia
Napisał: anne beaumont
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com


klimatyzacja w domu
Napisał: Le Pukka concept store
Na podstawie danych z: Le Pukka concept store


Optymalnym zakresem w czasie lata będą temperatury 23-26°C, zaś poziom wilgoci rzędu 40-60%. Regulacja temperatury musi jednak zostać przeprowadzona przemyślanie. Uważa się, że pomiędzy punktem klimatyzowanym a miejscem nieklimatyzowanym nie powinno być większej różnicy temperatur aniżeli 7°C. W innym przypadku układ człowieka ma kłopot z przystosowaniem. Ponadto we wnętrzu klimatyzowanym nie powinno odczuwać się ruchu powietrza. Jeśli prędkość transferu powietrza osiągnie wartość większą aniżeli 0,2 m/s, to zwiększa się niebezpieczeństwo rozwoju infekcji.
W każdym razie stosowanie klimatyzacji w budynku nie jest groźne dla zdrowia, jeżeli zachowuje się rozsądek w ustawieniu parametrów. Najistotniejszym parametrem klimatyzatora jest moc chłodnicza.
18-05-29 07:22:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.