W jaki sposób dobrać dobry klimatyzator i na co należy zwracać szczególną uwagę dokonując takiego zakupu?

W okresie letnim, gdy jest nam cały czas gorąco, szukamy za każdą cenę jakiegokolwiek zimnego stanowiska. Nietrudno jest to zrobić na dworze, bo w dowolnej chwili można by ukryć się pod np. drzewkiem.
Jednak gdy jesteśmy w robocie, już o chłód w pomieszczeniu jest nieco trudniej. Jednak są sposoby żeby to zmienić. Spróbujemy objaśnić tą sprawę.


klimatyzator
Napisał: Shutterstock
Na podstawie danych z: Shutterstock


Gdy latem temperatura w pomieszczeniu mało różni się od tej będącej na zewnątrz, zakup do domu klimatyzator (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-kasetonowe). Wybierając klimatyzator winniśmy kierować się Rozmiarem pokoju a również ilością będących w nim ludzi. Powinniśmy pamiętać, aby postawić klimatyzator - aleklima.pl/kurtyny-powietrzne - tak, żeby wydmuchiwane powietrze nie zostało zwrócone wprost na stanowisko, w którym przebywamy dużo czasu, przykładowo stolik lub kanapa. Lecz dzisiejszy klimatyzator posiada już niezwykle duży obszar regulowania kierunku nadmuchiwanego powietrza. Musimy pamiętać, iż dobierając klimatyzator np. na poddasze musimy dobrać takowy o znacznej mocy, ponieważ jest to miejsce najbardziej podgrzewane przez słoneczko.


A jakiego wariantu klimatyzator dobrać? Przykładowo tzw. SPLIT to klimatyzator złożony z dwóch lub więcej części, z których jedna zamontowana jest na zewnątrz budynku, który chcemy ochłodzić, a druga w środku. Klimatyzator rodzaju SPLIT jest urządzeniem, które żąda montażu przez wyszkolonych specjalistów, lecz oferuje swoim odbiorcom niezwykle duży luksus.
Dzięki niezwykle cichej pracy klimatyzator taki może zostać stosowany w biurach lub knajpach. Takowy klimatyzator ochładza powietrze a ponadto jeszcze je filtruje. Niejeden tego typu klimatyzator jest również wyposażony w jonizator.
18-06-19 11:14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.