Jaką mają rolę ogrodzenia przy naszych domach, opis podstawowych ich rodzajów.

Ogrodzenia spełniają istotne zadanie przy domach i obiektach przemysłowych. Po pierwsze chronią teren wewnątrz przez przedostaniem się nieproszonych gości, zapewniając tym samym bezpieczeństwo osób, które tam przebywają. Ale ogrodzenie chronić również może przed pyłem i hałasem, jeżeli się na przykład znajduje blisko ulicy, a niekiedy i przed możliwością zobaczenia, co jest w środku. Zapomnieć również nie można o funkcji dekoracyjnej - w pewien sposób stanowi ono wizytówkę posesji i świadczy o statusie i guście właściciela. Dlatego też wybór najlepszego ogrodzenia nie jest łatwy, zwłaszcza jeżeli się zechce dostosować je do budynku i otoczenia. Dobrze wykonane ogrodzenie przede wszystkim będzie spełniać wyżej wymienione funkcje, ale też będzie ładnie się prezentowało. Ogrodzenie swoim wyglądem powinno nawiązywać do charakteru samego budynku, lecz również uwzględnić to, co jest modne w okolicy. Na szczęście wybór różnego rodzaju ogrodzeń jest tak duży, że każdy bez problemów powinien jakieś wybrać pod swoje potrzeby.
pokój po remoncie
Napisał: Śnieżka
Na podstawie danych z: Śnieżka
Najbardziej popularne i najtańsze ogrodzenie to druciana siatka naciągnięta pomiędzy słupkami. Mimo że pozornie może się wydawać, że ogrodzenia - zobacz i porównaj - tego typu nie są zbyt eleganckie, to przy dobrym wykonaniu i zrobieniu kamiennego murku na dole mogą prezentować się dość interesująco. W wielu przypadkach wybierane są także ogrodzenia betonowe Dolny Śląsk, mają one postać gotowych paneli, które układa się między słupkami mającymi odpowiedni profil - Betonowe ogrodzenia są solidne i trwałe, a dodatkowo dość sprawnie je można postawić. Wiele osób stawia też na klasyczne rozwiązania, czyli naturalne drewno. Lecz nie będą to już tak popularne sztachety, ale odkryj stronę ciekawie wykonane, zabarwione na jakiś kolor deski, które na przykład w połączeniu z cegłami lub kamieniami bardzo ładnie się prezentują.


Więcej artykułów

Stylowe urządzanie mieszkania nie powinno polegać tylko na nowatorskich meblach i bibelotach

fototapeta do sypialni
Napisał: Linda Marklund
Na podstawie danych z: http://www.flickr.com
Przyzwyczailiśmy się myśleć, że jeżeli mamy zamiar urządzić mieszkanie gustownie, to powinniśmy zainwestować w drogie wyposażenie oraz różnego typu niezwykłe dodatki - choćby poduszki, świeczniki czy wazony.
Najdroższe, ale też bardzo nowoczesne i eleganckie są ogrodzenia zrobione z metalu. W wielu sklepach znaleźć można gotowe panele do montażu, ale jeżeli ktoś chce, to może również zrobić takie ogrodzenie na zamówienie - więcej porad tutaj.
18-07-11 16:29:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.